Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Van valami beltéri hőszigetelő...

Van valami beltéri hőszigetelő megoldás, ami nem foglal sok helyet?

Figyelt kérdés
Panelban élek, és még nincs körbeszigetelve. A fűtéskorszerűsítés most zajlik, abban reménykedek, hogy talán ennek hatására lesz nagyobb igény arra, hogy szigeteljük is az épületet, viszont addig is jó lenne valami beltéri megoldás, mert az ablakaim alatt jön be a falon keresztül a hideg. Ez éjjel nem zavar, mert hidegben jobban alszom így is, meg az ágyam távolabb van az ablaktól, de nappal amikor az ablak mellett van dolgom (a számítógépem az ablaknál van, a természetes fény miatt), akkor érzem. Nagyon vastag megoldást nem tudnék, mert ott van a radiátor is, és korlátozott a hely emiatt is.
2022. febr. 8. 11:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
14%
belülről tilos hőszigetelni.
2022. febr. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem végleges megoldást keresek, de jön be a hideg, ezt valahogy meg szeretném oldani, amíg a lakók nem szavazzák meg a hőszigetelést. Szóval?
2022. febr. 8. 13:04
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Nincs megoldás, csak a külső utólagos hőszigetelés. Maximum befalazod az ablakaidat.
2022. febr. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Értem, de egy panel házat nem fogok tudni kívülről hőszigetelni, amíg a lakók többsége nem szavazza meg. Az ablakaim jók, nem az ablakon keresztül jön be a hideg, hanem a falon keresztül.
2022. febr. 8. 14:51
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Akkor beszélj a közös képviselővel, illetve a számvizsgálókkal hogy ők is erőltessék a hőszigetelést. Legyen minél előbb közgyűlés.
2022. febr. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Próbálkozunk, hidd el, de addig is akarok valami megoldást, ha van ötleted, hogyan oldjam meg addig is belülről, akkor azt várom, a külső szigetelés nem csak rajtam múlik, nekem is ugyanannyi szavazatom van, mint azoknak, akik eddig leszavazták.
2022. febr. 8. 14:56
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudsz mit tenni, ha belülről szigetelsz, lehűl a panelfal, létrejön a harmatpont, lecsapódik a pára MINDENHOL és az egész lakásod egy penészes párás lakhatatlan lakás lesz. A festék le fog peregni, illetve a falazatod is tönkremegy.
2022. febr. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Még mindig ideiglenes megoldást keresek a problémámra, amíg tartós megoldás nem születik, ezek a kommentjeid nekem ebből a szempontból nem hasznosak, én továbbra is fázni fogok az ablaknál. Ha megoldással nem tudsz segíteni, ami számomra ideiglenesen megfelelne, addig, amíg nincs jobb, csak fölöslegesen koptatod a billentyűzetet. Ha lenne pénzem házra, abban laknék és úgy szigetelném be, ahogy megfelelő, de jelenleg ez van, ezt kell megoldani, amíg a szigetelést leszavazóknak nem jön meg az eszük.
2022. febr. 8. 15:42
 9/12 A kérdező kommentje:
"ha belülről szigetelsz, lehűl a panelfal" - Így is hideg.
2022. febr. 8. 15:48
 10/12 anonim ***** válasza:

Te ezt keresed:

[link]


Ne foglalkozzál a károgókkal.

2022. febr. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!