Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Gipszkartonozás. Mi a teendő,...

Gipszkartonozás. Mi a teendő, ha ferde tetőtér profilozásánál nem elég hosszú az akusztikus lengőkengyel?

Figyelt kérdés

Tetőtérben, szarufa alatti kiegészítő szigetelést szeretnék a gipszkarton alá tenni.


A ferde faltól kb 10 cm-re, párhuzamosan, fut egy fűtéscső.

Ezért nem tudom szokás szerint 10 cm-re tenni az UD profilt, hiszen ott van a cső.

Közelebb a szarufához nem szeretném tenni, mert hiába is mondok le a szigetelésről, maga a gipszkarton akkor is beleütközne a csőbe.


Távolabb a szarufától szívesen tenném, de akkor meg a szarufára rögzített lengőkengyel szára nem fog elérni a CD profilokig, így nem tudom összecsavarozni.

Ahogy néztem a neten, nem létezik a "9-12 cm-es" lengőkengyelnél hosszabb.


Direktfüggősztőből viszont gyártanak nagyot, nekem is van 15 cm-es. Az pont elég lenne. És akkor a szokásos 10 cm szigetelőanyag helyett használhatnék 15 cmest.


Szabad így, direktfüggesztőt használni a ferde falrészre?

Vagy mi a helyzet megoldása?


2022. febr. 12. 13:18
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Megoldás: szakember.
2022. febr. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem csavarozol egy darab anyagot a szarufára, és arra a kengyelt ?
2022. febr. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg Gipszkarton CD profil függesztő horgony.
2022. febr. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, 2-3-as. Mindkettő ötleted tökéletes :)
2022. febr. 12. 14:25
 5/7 anonim ***** válasza:
73%

Persze, hogy lehet. Az akusztikus az előtétfalnál hasznos, külső "falaknál", mint tetőtérben a ferdefal vagy akár a mennyezet (álmennyezet) használhatsz direktfüggesztőt is, abból még 20cm-est is kapsz!

Amit a 2. válaszoló írt, azért nem jó, mert azzal gyengíted a szigetelés vastagságát a szarufáknál, ellenben egy direktfüggesztőbe a szigetelést bele lehet nyomni.


Az első válaszolónak meg annyit, hogy nincs ilyen ebben a témakörben, hogy szakember! Ez nem egy szakma! A kartonos az egy foglalkozás! Némi gyakorlatiassággal és informálódás után bárki eltudja végezni ezen feladatokat. Ezt abba kellene fejezni egyébként, hogy azt a maradék valamirevaló embert is eltántorítsuk attól, hogy bármit is megoldjon maga, mert úgy gondolom, hogy rohadt mód nem vagyunk abban a helyzetben, hogy ezt egyébként megengedhetnénk magunknak! Ezt a hozzáállást, hogy feltesszük a kezünket, hogy én ehhez nem értek, majd a szakember... A kartonozás pont nem az, ami szakembert igényel, pusztán pár alapszabállyal kell tisztában lenni, amit már akár a legtöbb barkácsbolt weblapján is megtudsz tanulni.

2022. febr. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
57%
Hőtükörfóliát okvetlen tegyél. Úgy kell feltenni, hogy az egymásra 5-10cm-t rátakarjon és hozzá vásárolható ragasztószalaggal kell egymáshoz ragasztani, teljes hosszában. Ahol véletlenül kibököd, ott a ragasztószalaggal beragasztani. Akkor csinálod jól, hogyha az álmennyezeti szerkezetre és a ferdefalra feltett is egymáshoz van ragasztva. Feltenni (nem biztos, hogy így kell) én úgy szoktam, hogy a CD profilokra ragasztok kétoldalú öntapadóst, vágsz 3-4cm-es darabot belőle, és felragasztod kb. fél méterenként. Arra ügyelj, hogy a CD profil nem ritka esetben meglehetősen zsíros/olajos, így ragasztás előtt lehet nem árt áttörölni hígítóval.
2022. febr. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, 5-ös.


Teljesen igazad van szerintem a hozzászólásod végén írottakban is. Nekem egész egyszerűen nincs pénzem 70 négyzetméternyi tetőteret bontatni, szigeteltetni, gipszkartonoztatni, úgyhogy kénytelen vagyok megcsinálni.

Nem gondolom, hogy szégyellni kellene, ha valaki a saját két kezével építi az otthonát a családjának.

2022. febr. 12. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!