Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ugyanazon helységen belül,...

Ugyanazon helységen belül, mint ahol most van, kerülhet más helyre?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Nemsokára teljes lakásfelújításba szeretnék kezdeni. Nagyon sok ötlet van a fejemben mindenre. Viszont olyan problémába ütköztem, hogy szeretném a wc-t 2 méterrel arrébb rakni helytakarékosság miatt. Ez kivitelezhető úgy, ha mondjuk egy 2 méteres csővel meglenne toldva? Persze gondolom felkell törni az egész aljzatot a fürdőszobában. Magasföldszinti lakásról van szó. Kertes háznál, tudom, hogy sokszor inkább az új csatorna kiásását javasolják, de tömblakásnál mi a helyzet? Egyáltalán ilyen megtoldásos lehetőségre van esély?

A másik problémám, hogy a konyhában szeretném megszűntetni az ablak alatt lévő radiátort, hogy ott is szekrény és pult lehessen. Viszont szeretném a radiátort lecserélni egy keskeny, ám magas radiátor testre, ami a konyhaajtó melletti 60 centis falrészre kerülne, ez a falfelület a radiátor jelenlegi helyzetétől 2,5 méterrel lenne arrébb jobb oldalra. Szemben van a konyhaajtó az ablakkal igazából és az ablak felől nézve az ajtó jobb oldalára szeretném. Ez alul elvezetett csövekkel megoldható?

Persze, kérhetném szakember véleményét, aki megis csinálná, de először szeretnék biztos lenni a dolgomban.


2022. febr. 18. 15:45
 1/5 L.. István ***** válasza:
A WC-nél valóban vésés van, vagy megemeled.
2022. febr. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg megoldható, de ezt a helyszínen látni kell, csak ott lehet megbeszélni a szakemberrel.
2022. febr. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mindenképpen szakemberrel kell beszélni, mert a plusz 2-es csö a legtöbb esetben sokkal nagyob dugulási hajlamot okoz, azzal meg nem vagy kisegítve, ha havonta beáll a WC.
2022. febr. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igazából az a problémám, hogy ahogy belépek a fürdőszobába ott a wc bal kéz felől, de a wc másik felén is fal van, kvázi olyan, mint egy külön helység a wcnek, mert ugyanúgy a wc után van egy ajtó kivágás a falban és onnan kezdődik a fürdőszoba. Szóval olyan, mintha fel lenne osztva a fürdőszoba eleje és a többi része. Nem tudom, hogy magyarázhatnám el máshogy. Ahol jelenleg a wc van, én oda szeretném a mosógépet és a szárítógépet, a wcvel szembe egy kis beépített szekrényt, amibe a felmosót és a mosáshoz szükséges dolgokat tárolhatnám. Lemértem, minden bőven elfér. A wc melletti fal másik oldalán most a fürdőkád van, annak a helyére szerettem volna zuhanyzót. De így belegondolva, lehet, hogy oda rakatnám inkább a wct és akkor csak a fal másik oldalára kerülne a zuhanyzó pedig mehetne középre.
2022. febr. 18. 21:22
 5/5 klimaesvillany pont hu ***** válasza:
A leírás alapján megoldható.
2022. febr. 19. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!