Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hullámlemezből épült garázsomb...

Hullámlemezből épült garázsomba alul, a lemezek alatt befolyik az esővíz. Ha belülre körbe betonozok egy kb. 8-10 centis huplit, megfogja-e az esővizet, vagy simán átereszti?

Figyelt kérdés
Így vettem még 18 éve....jó lenne már eljutnom oda, hogy nem önti el az eső a garázst (autó nincs benne, csak sok egyéb...az autónak nem is ártana annyira).
2022. márc. 13. 17:25
 1/9 anonim ***** válasza:

eresz van rajta? és az esővíz el van vezetve?

Víz szigetelés kell nem beton.

2022. márc. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!! - ez egy különálló építmény szögvas a váza és hullámpala 3 oldala, az eleje pedig bordázott alu lemez. A teteje is hullámpala - elvileg a hullámvölgyek elviszik az esőt hátrafelé (arra lejt). Az esővíz (külön) nincs elvezetve. Az esővíz, ami nekicsapódik az oldalaknak, az oldalakon lefolyik és be a garázsba az oldallemezek alatt (van egy kis hézag az oldallemezek és a padló (beton) között...azt a hézagot kellene betömni, vagy valahogy megakadályozni, hogy a víz be tudjon folyni a garázsba.
2022. márc. 13. 19:19
 3/9 anonim ***** válasza:

Bádogos tömítő anyag kell neked

valami ilyesmire gondoltam:

[link]


[link]

2022. márc. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi, de a tető hullámpala, az oldalak közül is 3 hullámpala, az eleje bordázott alu-lemez. Szrintem akkor inkább már valamiféle tömítőanyag lenne a jó (valami szilikon) féle
2022. márc. 13. 20:46
 5/9 anonim ***** válasza:
Rakjál egy sor kisméretű téglát (kantra) körbe.
2022. márc. 14. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Gondolom a kantra az azt jelentheti hogy élével.... Habarccsal érted vagy csak úgy simán minden nélkül?
2022. márc. 14. 07:37
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen élével és habarcsal v.felexibilis csemperagasztóval.
2022. márc. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!! - Közben próbáltam a google szótárral rájönni, kit jelenthet magyarul a 'kant' ... és a nyelvfelismerés holland nyelvet érzékelt, jelentése 'oldal'....és stimmel is a mi kantunkkal....vagyis ugye a téglát oldalára állítva. Köszi, úgy fogom csinálni. Köszi köszi!!
2022. márc. 14. 15:17
 9/9 anonim ***** válasza:
Szivesen
2022. márc. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!