Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Tégla építésű társasáház...

Tégla építésű társasáház esetében milyen megoldások vannak a plafon szigetelésére, ami hatékony is?

Figyelt kérdés

Egy 2 emeletes, 12 lakásos társasházban lakok. Én az első emeleten lakok egy 2 szobás lakásban. Jelenleg álmennyezet van fent az egész lakásban, minden helységben. Felettem akik laknak, elég zajosak, főleg a 3 éves kisgyerek aki elég sokat szaladgál, általában már korán reggel 5-6 órakor is, ami elég zavaró. Nem nagyon akarnak vele foglalkozni, se rászólni hogy ne rohangáljon, pedig többször szépen kértem őket, hiába.

Így elgondolkodtam, hogy van e valami szigetelés kimondottan plafonra ami felfogja a zajt viszonylag hatékonyan, tehát nem pénzkidobás. Elsősorban a rohangálás zajait szeretném tompítani, mert most ahányszor szaladgálás van vagy olyan mint ha kalapáccsal vernék végig a plafont, úgy kopog, máskor meg olyan szinten dübörög az egész lakás, hogy beleremeg a konvenktor és az ablakok is.

Csak az egyik szoba felett történik a konkrét rohangálás, de hiába megyek át a másik szobába, ott is ugyanolyan intenzíven lehallatszik ahogy szaladgál, mintha ott lenne felettem, pedig egy szobával arrébb van. Tehát nem kicsit "terjed" a zaj az egész lakásban.



2022. márc. 15. 15:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Megkérni a szomszédot hogy a játszótéren futtassa a gyereket…
2022. márc. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Próbáltam, sajnos kudarcba fulladt ahányszor kértem. Mindig elhajtottak, hogy 3 éves, nem érti meg, hogy nem szabad..stb, meg majd én is megtudom milyen az ha lesz gyerekem és 5 órakor kel... Szóval a kérések nem jöttek be :D
2022. márc. 15. 16:24
 3/11 anonim ***** válasza:
38%

A Polgári Törvénykönyv ide vonatkozó paragrafusa általánosan fogalmaz a csendháborítással kapcsolatban: eszerint a lakás mindenkori használója, legyen az a tulajdonos vagy a lakás bérlője, haszonélvezője, köteles tartózkodni minden olyan magatartástól, amellyel másokat, különösen a szomszédokat szükségtelenül zavarná.


Elterjedt tévhit, miszerint csak este, 22:00 vagy 23:00 óra után számít csendháborításnak a nagy zaj. Ez azonban tévedés.


Jogilag bármilyen zaj, ami megzavarja a közvetlen környéken élők nyugalmát, az csendháborításnak minősül, akár még napközben is.

Pontosan arról, hogy az adott ingatlanra milyen szabályok vonatkoznak, társasházak esetén egyrészt a Házirendből, ezen túl minden ingatlan esetén a települési önkormányzatok - Budapesten a kerületi, illetve a Fővárosi Önkormányzat - rendeleteiből lehet tájékozódni. A házirend megszabhatja, hány órától meddig lehet porszívózni, mosógéppel mosni vagy akár fúrni, flexelni.


Fenyegesd meg hogy feljelented…

2022. márc. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha úgyis gipszkarton álmennyezet van, rakni meg 2 réteg hanggatlo kartont? Tökéletes nem lesz, de sokat lefog, és hamar megvan a felrakása.


[link]

2022. márc. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Igen, ezt tudom. Van házirendünk, amiben le van szabályozva szinte minden, de nem igazán érdekli őket.


Ma reggel konkrétan 6kor a gyerek már rohangált 20 percen át, aztán abbahagyta, 10 perccel később bekapcsolták a mosógépet, utána a gyerek újból elkezdett szaladgdálni, majd fél óra után megint abbahagyta. 1 órán át csend volt utána. Holott a házirendben ki van kötve, hogy reggel 8 előtt és este 8 után tartózkodni kell a fokozott zajkeltéstől illetve a háztartási gépek hasznalátatól. De egyszerűen nem érdekli őket.


Beszéltük a közös képviselővel is a dolgot, többször szólt nekik ő is, hogy legyenek tekintettel másokra, de nem sokat ért vele.


Az a bajunk, hogy hogyan bizonyítjuk be, hogy ténylegesen hajnalban, reggelente rohangálás, zaj van, mert 7 órára mondjuk már csend lesz, de akkor meg az ember nem bír visszaaludni, pihenni, addigra kimegy a maradék álom is szememből. Napközben is véletlenszerűen össze-vissza van a szaladgálás, tehát még csak azt se tudom kiszámítani, hogy most csend lesz akkor alszok egyet napközben.


Plusz elképzelem, hogy kijön a rendőr, csendháborításra és akkor éppen csend van, a gyerek nem szaladgál. Akkor mégis mire fel kapnának bírságot vagy bármit? Aztán rendőrök elmennek, ugyanúgy megy tovább minden, csak mondjuk direkt bosszúból még inkább zajonganának nekem...

Igazából itt a bizonyítás a nehéz.

2022. márc. 15. 17:02
 6/11 A kérdező kommentje:
4/5, ez jónak tűnik. Valami ilyesmi kéne ide, belmagasság is elég nagy szerencsére, ha valamennyi zajt lefog akkor már előrébb vagyok :)
2022. márc. 15. 17:04
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

olyan felesleges mindenféle könyörgés, házirend lobogtatás, törvények magolása, veszekedés, harag..


Egyszerű a megoldás, bár nem olcsó, de bőven megéri...az obiban vettem stúdió-hangszigetelő szivacslapokat...ezeket kell a zajos falra, mennyezetre ragasztani, és a problema pipa.

A felettünk lévő laki eldicskedett egy barátjának, hogy alig fűtenek(konvektoros lakások), mert az alattuk lévő fűt mint az állat..(ezek voltunk mi) nos az egész lakás mennyezetét 3 cm-es hungarocell táblával fedtem, erre a hangszigetelő szivacs(arra a szobára, ahol az öreg klumpéban jár)..

Nos az eredmény megérte...a felső szomszég megkérdezte a nejem, hogy újabban nem fűtünk, mert hidegebb lett a lakásuk..sajnos spórolnunk kell, jobban felöltözünk.


Szerencsére nem látta a szigetelő anyagokat, amikor felhordtam.


A sok süketelésem után azt javaslom, ragassz fel stúdióhangszigetelést. Jobb békében élni, mosolyogva...persze nem olcsó mulatság.

2022. márc. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
7. Márpedig az említett szomszédok azért ilyenek mert mindenki rájuk hagyja. Én a saját pénzemből, saját erőmből biztosan nem gányolnám össze a lakásomat.
2022. márc. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
0%

Mit csináljon a gyerekkel a szülő? Üljön kussban a három éves gyerek OTTHON, mert a szomszédot zavarja?


Tök mindegy mikor játszik az a szeretcsétlen kisgyerek, mert az zavarja a szomszédot. Akkor innentől kezdve ne sétáljon az a gyerek, vagy hogy gondolják itt a megoldást? Innentől kezdve igenis a kérdező felelőssége szigetelni a lakását.


Azok szerint, akik azt mondják, pedig hogy játszótéren futassa a gyereket, sincs gyereke mert tudná, hogy nem abban a 2 órában merül le a gyerek energia szintje, hanem ahogy írja a kérdező is, hullámokban van jelen.


Ne korlátozz egy kisgyereket, aki egyszerűen tényleg nem érti miért nem szabad otthon önfeledtül játszani, csak mert a te lakásod szarul szigetel.


Mi is halljuk ha csak tüsszent a szomszéd még sem megyek le lebaszni érte. (Meg ha hívják, ha beszél, ha filmet néz,mindent még se tehet róla, mert ez a ház sajátos negatívuma.)

2022. márc. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Sajnos a gyerekes szülő az egy külön "állatfaj".

Az ABC-ban sem szól rá a gyerekére, ha az mindent összefogdos, szétpakol, avagy csak ordít valamiért amit nem kapott meg.

Sőt ezek repülőn is utaznak...és az se semmi!

2022. márc. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!