Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Fürdőszoba csempe nélkül,mi...

Fürdőszoba csempe nélkül,mi kerül a falra?

Figyelt kérdés

Jelenleg csempe van,de szeretnénk a fürdőt felújítani,és a csempét elhagyni. Nagyon tetszik a beton (mikorcement) de nem tudjuk,mennyire vízálló,milyen speciális alapozás/fedés kell.. csempére is mehet,vagy le kell verni előbb?

Vagy valami festék ami jó lehet fürdőbe falra? minden segítséget köszi✌



2022. márc. 20. 15:33
 1/3 anonim ***** válasza:
PVC-t ugyan úgy lehet falra is tenni (illesztéseket hegeszteni kell). A többi dolgot én nem ajánlom. A folyékony fóliát nem lehet tisztítani, a "vízálló" falfesték pedig csak egy ideig vízálló. Fele annyi időt sem bír ki, mint a hagyományos csempe.
2022. márc. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Tegyél fel beton mintájú vinylt

[link]


Mehet egyből a csempere, magad is meg tudod csinálni

[link]

2022. márc. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Csempére nem minden esetben lehet ráburkolni. Csak akkor lehet, ha a meglévő stabilan a falon van, értsd nem kopog, nem mozog sehol sem.

Folyékony fóliát/vízszigetelést ma már minden esetben kennek a burkolat alá a kádaknál vagy a zuhanyzóknál abban az esetben ha az épített, pláne ha walk-in.

Jelenleg az a divat, hogy a fürdőben a plafonig minden fal le van burkolva, jellemzően járólap vastagságú lapokkal, de pl. nekem ez sosem tetszett. Nem műtét történik se nem hentelés, csak fürödni fogok a fürdőben. Úgyhogy én pl. csak a mosdókagylónál fogok a falra csempét tenni, de lehet nem csempe lesz, hanem vinyl, majd még eldől (erős az árkülönbség). Zuhanyzó hátfalas zuhanykabin lesz, a többi falfelület festve lesz latex festékkel. Divat ma a sötét burkolat is a fürdőkben, de egyrészt összenyomja a teret, másrészt elnyeli a fényt.

2022. márc. 21. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!