Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Új gázkazánt és rendszert...

Új gázkazánt és rendszert most szeretnénk csináltatni, csak kérdés megéri-e több milliót kifizetni, félünk hogy nem lesz gáz. Ha nem jön orosz gáz máshonnan tudja pótolni az ország?

Figyelt kérdés
2022. márc. 24. 18:55
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Ezt ne itt kérdezd,a Viktornak írjál,ő beszélt erről Putyinnal.

Viktornak ad,ha át nem verték,mint annyiszor már .

2022. márc. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
Minden gázra épül....
2022. márc. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
43%

Várd meg mi lesz a ma kezdődött eu csúcs eredmény, melyen főként Biden osztja majd az észt, hogy nincs szükség az orosz gázra (mert ő megvan nélküle!!!). Néhány országot már meggyőzött, Lengyelek már megkötötték az USA-val az LNG szerződésüket, így állítólag ők meglesznek az oroszok nélkül is.

A német gazdaság összeomlana nélküle, mivel nincs kiépítve az LNG rendszerük ami kiváltaná az orosz gázt. Emiatt szinte biztos vétózni fog.


A kérdés csak az mennyi lesz a gáz ára? A magyar szerződési gázárat is a TTF alapján határozzák meg, ami jelenleg 110 Euro/~950 Nm3. tavaly márciusban átlag 17,5 euro/Nm3 volt, ez ~6x-os drágulás. Mivel a gáz állítólag szerződés szerint jön, az áremelkedését kizárólag a politikai döntések mozgatják. pl: Putin bejelentette a Rubelben fizetést és máris 15 Euróval többe kerül, mikor korábban a német kancellár kijelentette nekik kell az orosz gáz 230-ról lecsökkent 130-ra és gyakorlatilag a rubeles incidensig folyamatosan csökkent.


Én most építkezek, már kicsit bánom a gázkazánt, de mikor megkötöttem a szerződést csak 20 Euró/950 Nm3 volt a gáz ára, és nyár végén nem igen voltak előjelei ennek az egésznek, vagy legalább is nem foglalkozott vele a média.


Elgondolkodtató, hogy az elmúlt években 13-17 Euró volt a gáz ára és ekkor fizettünk ~110 Ft/Nm3-t. Sajnos nem találtam arról semmit hogyan oszlik meg ez az összeg, mint a villanynál a rendszerhasználati díj+áram díj. A magyar-orosz gázszerződések sem nyílvánosak, így majd ha eltörlik a rezsi csökkentést majd pofára esünk.

Idén február elején 450 milliárd Ft volt az MVM vesztesége emiatt. Ha jól emlékszem 175 Ftért vették február elején, de erre még rá kellene rakni az egyéb díjakat, adókat stb. Sokáig ezt nem valószínű, hogy fizeti az állam, de ha mégis akkor biztosak lehetünk benne, hogy ezt a veszteséget mi fogjuk megfizetni, mint a kutak és a boltok a hatósági árak okozta veszteségeket.

2022. márc. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hogyne lenne.
2022. márc. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

3+

Fél infók alapján 80ft+áfa maga a gáz ára, ami 101,6 Ft/nm3, na most ha ez 6x lesz és kb ~600 ft/nm3 -t kéne fizetni az eléggé fájna mindenkinek.


Nagyon nem mindegy, hogy éves gázszámla 150000ft, vagy éppen 900000 Ft!


A szén ára már több mint a duplája lett, és ha a gáz ára elszabadul akkor nagyon valószínű, hogy a fa ára is utána megy.


És megjegyezném az áram tőzsde ára is 3x az egy évvel ezelőtti árhoz képest

2022. márc. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%

Amikor pár hónapja szóba került itt a gyíkon, hogy kinél milyen fűtés van és megírtam, hogy a villanyon, a klímán és a gázon kívül van vegyes tüzelésű kazánom is mert szeretek több lábon állni és kb. 3-4 télre való tűzifám is van a pincémben, erre jól lepontoztak, mert teljesen felesleges bármi a gázon kívül.

Majd meglátjuk...

2022. márc. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Én is gázzal fűtök de ott a vegyes is. Majd fűtök azzal ami jobban megéri. Rakattam puffert is pár éve amivel fatüzelésnél sokat lehet spórolni és komfortosabb is. Aztán majdhogynem megbàntam mert alig hasznàltam átálltam gázra. Most már abszolút nem bánom. Jó az is ha van. Több lábon kell állni ahogy előttem is írták. Évi két hónapot így is kifűtök kerti hulladékkal ősszel.
2022. márc. 25. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Mi is most kezdjük a komplett fűtés korszerűsítést, kondenzációs kazán, 5 rétegű csövek a padlőban és falban stb. Jelenleg van egy vegyes tüzelésű kazán, amit rákötnek a kiépített új rendszerre, így ha gáz nem lesz, a vegyessel akkor is fogok tudni fűteni. Ha gáz és áram sem lesz egyszerre, akkor lesz egy kis baj, de majd előveszem a -30 fokig jó hálózsákot és a vállamra terítem. :D
2022. márc. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!