Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Akik lakásfelújítást terveztek...

Akik lakásfelújítást terveztek,vagy terveznek,hogy állnak hozzá most,az áremelések,a választások és a háború miatt?

Figyelt kérdés

Az emberek helyzetét,hozzá állását szeretném látni,mivel ezen a területen dolgozom,különböző lakással és házzal kapcsolatos kisebb nagyobb,elég széles körű munkálatokkal.

Mióta bejöttek az áremelések,a kiszámíthatatlannak mondható közeljövő és üzemanyag árak,stb.,tehát ami jelenleg van,mennyire fogják vissza ilyen területen az emberek a költekezést?

Illetve ki hogy látja,lesz e ezen a szakterületen elég munka ezentúl,vagy mindenki azt mondja,most jó a "régi kopott is",nem költünk a lakásra(?)

Aki saját és ismerősei véleményét megosztaná,annak előre is köszönöm!



2022. márc. 25. 14:33
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Az igényeket nem adtam lejjebb, inkább nem készül el minden egyszere, de akkor is a kiszemelt burkolat, szaniterek, bútorokat veszem meg. Ülőgarnitúra, étkező székekre és szobabútorokra már nem lesz pénz. Ha minden jól megy szeptemberben beköltözök, és remélhetőleg 2023 tavaszra a ház teljesen be lesz bútorozva.
2022. márc. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
Csak 2-3 milliós munkálatokat tervezek (ennyire van szükség) és nem tart vissza semmi a megvalósíttatásától. Várjam míg a fiókban/bankban szarrá válik a pénzem?
2022. márc. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én azt látom, hogy ez is versenyfutás az idővel mint a lakás vásárlás volt. Mivel az árak csak felfelé mennek, így akinek éppen van valamire pénze az igyekszik meg is csinálni akár kicsiben akár nagyban.
2022. márc. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Tegnap vettem egy tubus hézagkitöltő szilót, de kevés lett.

Ezért ma reggel visszamentem ugyanoda egy újért de már drágább volt.

A vassal ugyanígy jártam. Háromszor vásároltam zártszelvényt ugyanott, de minden alkalommal drágább volt mint előzőleg.

Ennek fényében csak azt tudom mondani -átalakítva a közmondást-, hogy

"amit ma megvehetsz, ne halaszd holnapra"!

2022. márc. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly ősszel megcsináltuk a költségvetést az új házra. Akkor még minden belefért. Ahogy múlnak a hónapok és készül a ház úgy kellett lefaragni a kivánsagokból. ( infláció, munkadijak/ építőanyagok emelkedése betett a tervezett anyagi keretnek)

Most már annyira “levetkoztünk”, hogy azt mondjuk csak maga a ház legyen koltozhető. Kert, kerítés, garázs, térkovezés már nem fog beleférni. A környéken nagyon sok újépítésű haznàl van ez így.

2022. márc. 26. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Amúgy panelt vettem, így indult ismerősöknél:


Panel, áhh 2 millióból megvagy (ők több éve újították). Én néztem, hogy ebből kb az ablak-ajtócsere van meg. Mások bíztattak, hogy 4-5-ből ki tudom hozni, eleinte úgy is tűnt. Most ott tartok, hogy 5+ millióm már elment rá már be tudtam költözni, de hát még rohadt messze van a vége, kell még bele tolni 1-2 milliót és akkor még nincs bútorom csak egy felfújhatós matrac :D

2022. márc. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Amúgy viccen kívül, építőiparan dolgozom, kaptam már úgy ajánlatot, hogy "az árak holnap délig érvényesek".
2022. márc. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Én a csak még 10 millió kell a befejezésig szinten tartok. Immár kb. fél éve. És 1-2 havonta elég a 5-6 millió. És még mindig kb. 10 millió kell :D
2022. márc. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!