Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Lábazati xps hőszigetelés....

Lábazati xps hőszigetelés. Hogyan is?

Figyelt kérdés

Úgy esett h fel kell ragasszak a lábazatra kb 10 méter xps lapot. a rózsaszin lábazati hungarocell már megvan. Ragasztót is indulok venni. Erre Baumit proficontact zsákos anyagot néztem. Csempékkel dolgozom és a baumit mártával szeretek olgozni, ezért néztem a profi kontaktot.


Az első fő kérdés az lenne, hogy azzal az anyaggal amivel a lábazathoz ragasztom, azzal is kell lesimitani a lapokat, vagy arra megfelel a sima twenty amivel a homlokzati eps van kenve.? Én igazából a xps ragasztóval kenném le értelemszerűen de nem vagyok benne járatos, szóval inkább kérdek.....

Második. Lábazatra kell e az üvegszövet háló?



2022. ápr. 22. 09:21
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Igazi kókler munka lesz.

Fától nem látod az érdőt.

Az üvegháló a legfontosabb

Az xps azért kell, hogy ne essen le a vakolat a nedvességtől, de emiatt nem kell 10cm xps, elég a legkülső réteg. A több réteg előnye, hogy könnyebb vízszintbe hozni.

A földet jó ha nem éri, mert így apró földmozgás se fogja szétnyomni.

A ragasztó meg ragasztó, mind ugyanaz. Vagy sóderből is a márkásabbat veszed?

2022. ápr. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%

"Az xps azért kell, hogy ne essen le a vakolat a nedvességtől"

Azt hittem hőszigetelés miatt kell rakni, nem, azért, hogy felfogja a vakolatot. Ugyanis a lábazatot is szigeteljük( padlószint alá kell menni vele.


"A földet jó ha nem éri, mert így apró földmozgás se fogja szétnyomni"

Pontosan, hogy a föld alá kell menni vele. Milyen földmozgás? Vakond, földrengés? Mit nyom szét?

Nézzél meg inkább egy gyártó szerint ajánlott normális kivitelezési ajánlást, ami garantáltan jó.

2022. ápr. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az eps is hőszigetel, az xps fontosságát írtam, viszont felesleges és lehet nem is árulnak 10-20cm vastagságban ...

Nem földet, hanem járdát akartam írni.

2022. ápr. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hááát első, köszi ezt a kioktató paraszt stilust... Mielőtt okoskodva elkezdted verni a billentyűzetet el kellett volna figyelmesen olvasni. Nem akarok 10 cm vastag xpst rakni, 10 méteren kell felrakni. folyóméter!!!!


A ragasztó meg ragasztó. Hát nem!!! A használható felülettől kezdve az állagon át sok eltérés van, de ha neked ennyire mindegy akkor szivesen megcsinálnám a teraszod burkolását legolcsóbb praktikeres beltéri, nem fagyálló ragasztóval, valamint felraknám a fürdő faladra ugyanezzel a vacakkal a 120x20as lapokat is. Padlófűtésed van? nem baj! lebsszuk a járólapot cementes misunggal, had repedezzen később. Ugye, hogy nem minden ragasztó egyforma???

2022. ápr. 22. 12:06
 5/8 anonim ***** válasza:
28%

Te tényleg egy csempés vagy :D

Az megvan, hogy csempét lehet rakni beltérre és kültérre is, de hőszigetelést csak kültérre?

Vagy van ahol nem fagy télen?

Fogadjunk samponból is fagyállósat veszed :D

2022. ápr. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"hőszigetelést csak kültérre?"

Tévedés! Egy fajta van hivatalossn elfogadva, és kiváló beltérre.

2022. ápr. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Lábazatra is kell üvegszövet háló.

Jól látod a problémát. A lábazati anyaghoz a saját ragasztója kell.

Láttam már hibás kivitelezést, ahol fel táskásodott a lábazati burkolat, mert ugyanazzal hálózták mint az EPS-t.


Az eltérést a fagyállóságban és a páradiffúziós képességben látom.

Az EPS-nél van páradiffúzió, az XPS-nél szinte elhanyagolhatóan csekély.

Az XPS-nél számítani kell csapóesőre és állandó talajnedvességre, az EPS-nél nem.

Hogy melyik a megfelelő ragasztó/simító anyag XPS-hez, azt a Baumit forgalmazónál biztosan meg tudják mondani. Majd írd ki mit mondtak.


Például a Profi Contact jó ragasztáshoz is, és üvegszövet beágyazáshoz is, de lehet, hogy a burkoló anyagtól függően létezik jobb, vagy olcsóbb anyaguk.

Itt is nézz körül:

[link]

2022. ápr. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló érdekes gondolatot vetett fel.


Ha jól értettem, akkor azt javasolta, hogy lábazatra felesleges pl. 12 cm XPS-t felrakni. Ehelyett elegendő lehet 10 cm EPS-t és rá 2 cm XPS-t.

Ez mindenesetre valóban megfontolandó, tekintve, hogy az XPS ára kb. 2-szerese az EPS árának.

Néhány kérdést azért felvet bennem ez a megoldás:

Vajon az EPS ellenállna-e a tartós nedvességnek és a fagy hatásának hosszú távon? Ha nem, akkor vajon mekkora minimális XPS rétegvastagság szükséges a fagykár megelőzéséhez?

Vajon a tartósan nedves EPS-ben nem-e telepednek meg penész gombák, ami esetleg kellemetlen szagot áraszthat?

Egy biztos, talajszint alá biztosan nem raknék EPS-t, hiszen olyan mint a szivacs.

2022. ápr. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!