Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Villanykapcsoló esetében a...

Villanykapcsoló esetében a hozzá tartozó falikábelt vezethetem a fal másik oldalán?

Figyelt kérdés
Panellakásban cserélem a régi aluminium vezetéket rézre. A konyhában a villanykapcsolóhoz tartozó nút/horony a fal másik oldalán van, a konyhával szomszédos kisszobában (falvastagság 6 cm). Ha én is ott vezetem fel a kapcsolóból a kábelt a plafonhoz, nem lehet abból gond, hogy pl: egy kép felfúrásakor belefúrhatnak a kábelbe, mert nem sejtik, hogy ott kábel fut? (A villanykapcsoló a szomszédos helységben van ugye, a konyhában.) Sok meló lenne végigmarni a konyhában a falat, de ha ez a szabvány vagy így észszerű akkor megteszem.
2022. máj. 8. 17:48
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
50%

Nyugodtan vezessed a kész horonyban, azután egy átfúrással felteszed a túloldalon.

Ha meg valaki belefúr egy vezetékbe, az legyen majd az ő gondja

Legalább megtanulja, hogy ha már egy képfeltevéshez is hülye, akkor hívjon egy szakembert, aki műszerrel megállapítja, hogy van-e vezeték a vakolat alatt.

2022. máj. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
83%

Persze.

A 6 cm falban akkor is elfúrhatna a vezetéket, ha a másik oldalról van bemarva.

2022. máj. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

Ha te csinálod a villanyszerelést, akkor te vagy a felelős a később a szabványok be nem tartása miatt bekövetkező balesetek miatt is.

Innentől te döntöd el, mit vállalsz.

Én is saját magam csináltam a villanyszerelést, majd kértem egy érintésvédelmi szabványossági felülvizsgálatot, ami 25e Ft volt.

2022. máj. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
0%
Én mindent kizárólagosan kábelcsatornában vezetnék elég sok okból.
2022. máj. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
64%
Mert az érintésvédelmi felülvizsgálat az teljesen megvéd a képfelfúrás ellen 😃😃
2022. máj. 9. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Nem értetted meg a lényeget.

Ha a szabványok betartásával készült vezetékezést átvette és ellenjegyezte egy érintésvédelmi cég, akkor abban biztos lehetsz, hogy rendesen meg is van csinálva. Ha csak odaraksz egy vezetéket, mert a régi is ott volt és nincs kedved máshova vésni, miközben pontosan tudod, hogy ott átfúrhatják később, akkor szabályt szegsz. Nem csak az érintésvédelmi, hanem a józan ész szabályát is.

Egyébként a jól végzett munka velejárója a villamos vezetékezés tervrajza, ami pontosan megmutatja a futó vezetékek és szerelvények helyét.

2022. máj. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Akkor most már nem egyértelmű számomra. Lehet a kábelt a másik oldalon vezetni, vagy sem? Köszönöm!
2022. máj. 9. 10:03
 8/23 anonim ***** válasza:

tegnap 18:21-es, én tegnap 19:16-os vagyok!


őő.. az mikor volt? mert ma már tuti több lenne lényegesen


és gondolom csak konnektor-villanykapcsolók cseréje volt? vagy kábelhúzás is? esetleg kismegszakítókhoz is hozzá lett nyúlva-bővítve?


mert itt is tervben van a dolog, nem tudom, hogy mit csináljak magam, mit mással, meg mennyire tudok beszerezni esetleg olcsóbban alapanyagot, bár ki minden nap ezzel foglalkozik és nagy tételben tolja, az bizonyára olcsóbban... bár a munkadíj az egyik lényeg


ui.: terveztem és kiviteleztem is ilyeneket irodaházakban is, ahol régen melóztam, csak nem az én aláírásommal mentek ki a tervek, felülvizsgálatok, stb... mert papírom az nincs róla (de villamosmérnökire jártam, csak nem fejeztem be, meg ilyenek)

2022. máj. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

előző vagyok


de az tuti biztos, hogy akárhogy is lesz, nem két fillér...

ezért is még nem volt hozzá "kedvem" :D

na meg nagyobb meló, meg esetleg össze lehetne kapcsolni egyéb lakásfelújítással is.... aminek szintén ideje lenne...

2022. máj. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
A kapcsoló az ajtó mellett van, nem? Mert akkor mindegy, hogy a fal melyik oldalán fut a vezeték.
2022. máj. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!