Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hosszú vékony csőkonyhával...

Hosszú vékony csőkonyhával mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

A konyha 1,5 m széles, 3,5 m hosszú csőkonyha, ablaka legalább van...



A konyha, kisszoba közötti fal bontható (kérnénk statikai engedélyt, ha), DE nem akarjuk, mert biztosan kell a három külön szoba.


Átvinni a nappaliba és amerikai konyhássá tenni kicsi a nappali, és nem is biztos, hogy engedélyezi a ház, illetve a szomszéd is följelenthet mert zajosabb egy konyha, aztán majd csinálhatom vissza + bírság. Nem is beszélve róla, hogy a gázt nem lehet átvinni, akkor elektromos lenne, de a gáz átalányos, sokkal kedvezőbb így főzni.


A jobb felső szobába áttenni ugyanezek miatt nem játszana.


Szóval szerintetek lehet ebből az elosztásból valami értelmeset hozni vagy felejtős?



2022. máj. 20. 11:37
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

#10

Az a fehér téglalap mi a konyhádban?

2022. máj. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
#9 megnéztem a konyhatervezőt, erre a méretű konyhára nincs ötlete, hát azt hittem, sírva fakadok xD
2022. máj. 20. 15:16
 13/20 A kérdező kommentje:

U alakban a konyhapult jelölése.

A téglalap meg beépített szekrény.

X jellel meg a víz strang.

2022. máj. 20. 15:17
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

#12

Én is megnéztem, egy teljesen más méretű (3,5 x 3,5) konyhával - annyi a nehezítés nálam, hogy az egyik falon van egy kívülre épített kémény, de nem is arra a falra akartam a cuccost - és nekem is ezt írta ki.

Szerintem nem funkcionál a tervező.

2022. máj. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

#13

Nincs ezzel baj, hagyd a fenébe! Nem ér annyit az egész, amennyi cécóval és kiadással járna.

Főzni tudtok benne, ablak van rajta, a többi nem számít!

2022. máj. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Barátaink laknak hasonló elrendezésű panel lakásban. Eleinte megtartották a konyhát, de utálták. Egyébként L alakban rendes 60 cm mély szekrény volt benne asztalos csinálta, és pont egy hűtőnyi hely volt a beugró/strang mellett. Nekik az előtér nagyobb, így ott legalább egy normál étkezőasztal elfért a konyha bejárata mellett. Végül gardróbot+mosókonyhát csináltak belőle a konyhát pedig bevitték a nappaliba a fürdő falára L alakban, plusz egy félszigettel, amit körbe tudnak ülni még gyerekkel is. A nappali rész is elfér mellette kényelmesen, bár nem nagy, az tény. Modern, jó az összkép. A vizet a fürdőből átvitték (a fürdőt is felújították pont akkor), minden elektromos lett, nem tettek be mosogatógépet, a mosogatót pedig nem a szomszéd falára tették, ahogy a gépeket sem. Nem kértek engedélyt és nem is szólt nekik senki, hogy hangosak lennének.

Szerintem más opció nem igen van, mint ez, vagy hogy megtartjátok a konyhát, ha ragaszkodtok a szobákhoz. Esetleg a mellette lévő szoba előszoba felé eső falát kiveritek, a konyhához egy pici sávot hozzáadtok és abból alakítotok ki egy kis félszobát, míg középen lesz a konyha. De a falak átrendezése szerintem problémásabb.

2022. máj. 20. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Az U alakot kell elfelejteni és max. L alak lehetséges, úgy van közlekedésre 90cm-ed.
2022. máj. 21. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
U alak tenyleg kizárt, meg kisebb melysegű meretre csináltatott bútorok esetén is.
2022. máj. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Senior Séf ***** válasza:
27%
Csőtészta gyártáshoz kiváló.
2022. máj. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Az U alaknak a keskenyebb szára az most egy ilyen étkező pult? Én a helyedben azt megszüntetném, akkor már normálisan el lehetne járni. Ha kell sok hely, akkor arra az oldalra tennék még felső szekrény, de csak egész magasra, hogy ne verje bele az ember a fejét (pl. az ajtó magassága fölé), oda lehetne pakolni a ritkábban használt dolgokat.

A mosogatód az hol van jelenleg, és mekkora? Lehetséges, hogy az a keskeny izé a strang előtt? Mindenesetre én ott lehet, hogy azt a beépített szekrény megszüntetném, oda menne a kétmedencés mosogató, meg felső szekrény.

Az étkezést meg úgy oldalán meg, hogy egy összecsukható asztalt helyeznék el a nappaliban, részben fix, részben összecsukható székekkel. Nekem van pl. egy olyan asztalom, aminek csak a középső keskeny sávja fix lap, és mindkét oldalról fel lehet nyitni egy-egy lapot még, és van kihajtható lába. A keskeny rész alatt meg tároló van, ahová beférnek fektetve összecsukható székek.

2022. máj. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!