Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Gipszkarton falon lévő csempe...

Gipszkarton falon lévő csempe cseréjére megoldás? (A pvc fali panelekről, csempefóliákról is szivesen olvasnék véleményt, tapasztalatokat.)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Rövidesen szeretnénk felújítani a konyhánkat. Könnyű szerkezetes házban lakunk (családi ház) és bár alapvetően használható és jó állapotban lévő a konyhánk, de immáron 15 éves (előző tulaj 10, mi 5 éve használjuk) és a gépek màr elhasznàltak, illetve más megjelenésre vágyunk.

Mivel az egész házban rengeteg gipszkarton fal van, így a csempézéssel meg vagyunk lőve. 3 éve, a fürdőt újítottuk, ott a régire rakták rá az újat.

Ennek sem vagyok ellene, de szerintem ez a megoldás a konyhában nem mutatna jól. (Nagyon látszana a falaknál hogy vastagabb és ablak párkányt is kellene burkolni.)

Ahogy nézegetem a legöbb csempe 0,7-0,8 cm ami szerintem nagyon vastag lenne a meglévő csempére. Ezért nézegetem az alternatív megoldásokat, de bevallom nagyon félek tőlük. Hogy felválik, vagy nem lesz tartós, és a kényes helyeken pedig érzékeny lesz. (Gondolok itt a csempenatricára, vagy pvc fali panelre.)

Pl. ha a gáz főzőlap mögötti területre kerül az nem fog megolvadni, stb? Ha sok nedvesség éri a mosogatónál nem fog felválni?


Egyébként nyilván választhatjuk a “nehezebb” utat is, leszedni a gipszkartonról a csempét, de gyanítom azzal jönne a karton (azaz a fal is) és ez a megoldás nekem nem túl vonzó.


Van ötletetek, javaslatotok?

Vagy maradjunk a csempét csempére megoldásnál? A fent lévo ugyanis úgy áll mint katiban a gyerek. A fürdőben is így volt, és azóta sincs azzal gondunk.



2022. máj. 24. 13:58
 1/1 anonim ***** válasza:
Nekünk az asztalos akivel csináltattuk a konyhát azt javasolta, hogy a munkalapbol legyen, mert mi sem akartuk csempezni.nqgyon szép egységes modern hatást kelt, bem bantuk meg. Ehhez hasonló: [link]
2022. máj. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!