Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Padló fűtés vagy sima radiátor...

Rizsaa kérdése:

Padló fűtés vagy sima radiátor? Egy 20-25 m2 és szobába elég lenne a padló fűtés? Illetve tapasztalatokat tanácsok érdekelnének melyik jobb. Olvastam megosztó véleményt mindkettőről már.

Figyelt kérdés
Asztmás vagyok , bár nem jön elő csak ritkán . Por , lisztatka és penész allergiam is van. Ha nem csinálunk padlófutest 10 cm lepesallo hungarocel elég e alá ?

2020. febr. 24. 06:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A gázszerelőm azt mondta, mínusz 30 fokban nem elég.

Igaza van, csak 8 éve nem volt már olyan hideg.

2020. febr. 24. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nappaliba, konyhába, fürdőbe padlófűtés. Szobákba, egyéb helységekbe radiátor. Fürdőbe még ajánlott egy törülközőszárítós radiátort is pluszba berakni.

Ez por dolog is olyan, hogy ha nyilván nem takarítod a padlót akkor felkavarja a meleg. De a radiátort se kell félteni, azt még ráadásul nem is nagyon lehet takarítani.

Nálam a fent leírtak szerint van a fűtés, nappali stb padlófűtés, egyéb radiátor.

De kinek mi, lehet az egész házba csak padlófűtés.

Fűtési szezon előtt szoktunk egy nagytakarítást csinálni, olyankor ki szoktam kompresszorral jó kereszthuzatban fújatni a radiátorokat.

Hadd ne kelljen részleteznem milyen por dzsuva szokott kijönni, amit az emberek nagy része soha nem takarít ki.

Általában azok mondják ezt a padlófűtés=por, akinek nincs padlófűtése. És ugye annak idején mikor hozzánk a technológia, egyből el is terjedt róla ez a hülyeség.


Aljzatra (szerelő betonra) ajánlott a 10cm EPS, vagy inkább annyi legyen a minimum. Padlófűtés alá pedig 15cm.

2020. febr. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 nemaRendőrség ***** válasza:
46%

Én nem szeretem a padlófűtést.

Minden nap suvít valami kis hideg szél, illetve a padlófűtés sem 100%os, vannak hideg pontok amikre rálépve lefagy a lábad.

Fázós a lábam, mindig van rajtam papucs

2020. febr. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

Döntsed el melegedni akarsz,vagy elég a komfort meleg.

Előttem már leírták.

2020. febr. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
51%

Ha van 5-10 cm szigetelés a padlófűtés csövei alatt, ezen kívül nem a radiátor visszatérőket tekerik le, akkor a padló hőmérsékletét senki sem fogja melegnek érezni, mivel az már nem egészséges.

Hőveszteség és kitakart felületeket ( beépített szekrény, ágy) figyelembe véve kell méretezni a csőátmérőt (ált. 20mm) és az osztást (75,100,150,200 mm), így 25-30 fokos előremenő hőmérsékletű lesz a víz a fűtési időszak kb 80%-ban. Nagyon hidegbe is max 35 foknál többnek nem kéne lennie.

Alacsony hőmérsékletnél nem száll és nem tud elégni a por! Egy radiátor sokkal jobban meg tudja kavarni a házban lévő port, mint a padlófűtés.

A fenti állítás nem igaz a 90-s évek elején készült szigetelés nélküli padlófűtésekre, mert ott magas hőmérsékleten dolgozik a rendszer, és keveri a port

2020. febr. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha a helyiség hőigénye engedi akkor padlófűtés gazdaságosabb üzemű. A hőérzet is komfortosabb.

Ma már olcsóbb kivitelezni is mint a radiátorost.

Egy radiátoros fűtés jobban keveri a port mint a padlófűtés.

2020. febr. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Eddig olyan házban laktam, ahol a földszint padlófűtéssel, az emelet radiátorokkal volt fűtve. Nem vagyok szakértő, nem tudom máshol is ilyen-e, csak a saját tapasztalataimat tudom írni.


A padlófűtés előnyei:

- nagyon-nagyon komfortos, semmihez nem hasonlítható a meleg padló a láb alatt

- szerintem nagyon szuper, hogy nincs (látható) fűtőtest, nem kell radiátorokat kerülgetni, meg a bútorok elrendezésénél arra figyelni, hogy jajj, ne rakjuk a radiátor elé/mellé


Hátrányai:

- keveri a port, igaz nálunk extra poros a település (van homokbánya a közelben), nem tudom máshol mennyire lehet zavaró

- az emeleten már pokol volt, a radiátorok már pirosan izzottak, mire lent tényleg kellemes meleg lett a földszinten

- ha esetleg valami baja lesz, akkor szívás feltörni a padlót miatta


10 cm hungarocell bőven sok szerintem, a mostani házunkban nincs padlófűtés, nincs pince, nincs semmi meleg alattunk, az aljzatra sima 1 centi körüli (már nem emlékszem pontosan) vastagságú szivacsot raktunk, arra parkettáztunk, teljesen jó - ahol nincs szőnyeg, ott jól jön egy vastag zokni vagy papucs, de szerintem ez nem gond, nekem természetes ilyeneket hordani télen.

2020. febr. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
60%

7!

Neked egy rosszul méretezett és/vagy szabályzott rendszered volt.

2020. febr. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#8

Azt nem tudom, mint írtam, nem vagyok szakértő csak leírom a saját tapasztalatom. :)

2020. febr. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
8! Mert ???
2020. febr. 29. 11:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!