Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyire jönne ki most egy...

Mennyire jönne ki most egy teljes felújítás egy 50nm panellakáson?

Figyelt kérdés

BP külvárosában van a lakás, 50nm és teljes felújításra lenne szükség.

Ajtók (beltéri is) radiátorok, ablakok, burkolás, stb mindenre szükség lenne. Jelenleg mondhatjuk úgy , h csak a falak vannak. A bontás megtörtént már.


2022. máj. 24. 19:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%

Ha eladásra megy és semmihez sem értesz, akkor is vagy ötmillió.

Ha igényesebben csináltatod, iparosokkal és saját részre, akkor kb. a duplája lehet.

2022. máj. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
En egy 50 nm es tarsashazat ujitok magamnak . Es kb 5m bol jon ki minden . Ebbe az en sajat munkam nincs benne . A komuves 480ert valalta a furdot es minden helysegbe a javitasokat . A gazos 150 ert csinalta meg az osztozol a kazanig a csovezest , + a gaz bevezetest . A tobbi koltseg mind anyag . Meg magam csinalom pl: ajtok berakasa , gletteles festes, villanyszereles , konyhabutor…
2022. máj. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyjából ekkora van.


Eddig tartok 5+ milliónál.


Sok mindent csináltattam, de festő, burkoló, gépész ismerős, bizonyos dolgok ÁFÁ-ját le tudtam írni.


Ablak, redőny, ajtók cseréje. padlókiegyenlítés, burkolás, tapéta levakarás újra glettelés, festés. Anyagot én vettem hozzá.


A belső ajtók bár szépek, de azért nem is magas minőségűek, bejárati ajtóm az bika, ablakok meg 2 rétegű üveg és kalap szar beépítés. Utólag biztos, hogy igényesebb ablakot néznék és 3 rétegűt, csak sokkal többe kerülne.


Át kellett vezetékezni, csövezni. Padlóburkolatot magunknak raktuk le, zuhanyzó egy jó minőségű, mi raktuk össze. Szaniterek elég drágák.


Ha nem magamnak csináltam volna, és nem hajt az idő, akkor ebből talán 1-1,5 milliót tudtam volna spórolni. Mivel közben albérlet ketyegett így inkább kifizettem a lakásra mert többet spóroltam vele így.


Nincsen még radiátorom, konyhabútor, sem beépített bútorok. Szerintem még 2 milliót rá fogok locsolni mire elkészül ez összesen 7 millió.


De összességében tényleg az számít, mire csinálja az ember. Eladásra, bérlésre nem ülnék bele annyit mint magamnak. És ha tényleg magas igényszintre akarnám akkor 8-10 millió.

2022. máj. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
96%
7-8 millió, kompromisszumosan. Mi 2020-ban újíttatunk fel egy 53 nm-est, akkor volt közel 6 millió.
2022. jún. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
92%
Most már legalább egy millióval kerül többe, mint amikor először kiírtad a kérdésedet.
2022. jún. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Min. 10 millió (középkategóriás elemekkel), pont most újíttatunk fel ekkora lakást Bp külvárosban.
2022. jún. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
79%
54 nm - es lakásunk, falbontással, új gipszkarton falak létrehozásával, minden cseréjével (járólap, padló, belmagasság rövidítése, 2 ablak és 1 bejárati és 1 erkélyajtó stb) a-z ig került kivitelező céggel júniusban 3.5m ft- ba. (Dunántúl) A fürdő járólapozásán kívűl minden varázslatos lett, azt is egy másik szakember 2 nap alatt megoldotta. A bebútorozás, gépesítés, fűtés szerelés volt több, az sajnos több mint a duplája a felújításnak. De kész és saját. Erre nem szabad sajnálni a pénzt. Inkább lassan haladni.
2022. okt. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha gépészetileg is meg akarod újítani, akkor kb tízmillió forint. Csőcsere, új elektromos hálózat, nyílászáró-csere, fűtéskorszerűsítés, burkolás már nem jön ki olcsóbban.
2022. okt. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Haat, tobb mint amire saccolnal. Nekem a tisztasagi festesbol lett egy elozo festek retegek lekaparasa+glettelo parti, mert ahol hozzanyultunk valamihez, bomlik minden mas. Csak arra szeretnek celozni, hogy sok regi kulimunkat tartogatnak a panelek magukban, aminek orvoslasa koltseges lehet..
2022. okt. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 NTBS ***** válasza:
56%
5+ millió.
2022. dec. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!