Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyibe kerül egy panellakás...

Mennyibe kerül egy panellakás fürdőjének teljes felújítása?

Figyelt kérdés

Újracsempézéssel, kádcserével, új mosdóval, festéssel, mindennel együtt? + külön wc csempézés és festés?

Nem az ilyen horroráron zalakerámiával dolgozó brigádokra gondolok, hanem reálisabb áron beszerzett anyagokkal, esetleg tudván, miből mennyi kell, azt a tulaj intézi, a szakemberek pedig megcsinálják?


2015. febr. 16. 23:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem 350 000 Ft-ba került.
2015. febr. 17. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A burkolóanyagot mindig a tulaj veszi. A burkoló csak felrakja.

Ugyanez igaz a szaniterekre is.


A munkadíj nagyjából 250-300K Ft.

Persze biztos van olcsóbb is. Kérdés, hogy az milyen minőség?

2015. febr. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Első válaszadó, neked hogyan állt össze ez az összeg lebontva? Tehát mi volt ebből az anyagköltség, mennyi a munkadíj, úgy nagy vonalakban?
2015. febr. 17. 11:10
 4/5 NilsHolgersson ***** válasza:

Nekem a 35nm-es panelban a felújítás költségei így alakultak:

fürdő: kád maradt, festve lett. burkolás padlón, illetve falon mennyezetig

wc: burkolás padlón, falon mennyezetig

konyha: burkolás padlón, falon egy sarok és a konyhaszekrény alső és fölső része között.

előszoba: csak padlón

a munkadíj 146 ezer körül volt (ez kb. 2- 2.200/ nm árral lett számolva úgy emlékszem) anyaggal együtt(csemperagasztó, fugázó anyag, szilikon), 3 napig tartott

én vettem a csempét, Zalakerámiát, ami szerintem nem horror árú (3-3.300/nm), az volt 160 körül.

A szaniter cuccok 44 ezerbe kerültek, itt munkadíjat nem tudok írni, mert rokon csinálta, kb. 4 óra alatt megvolt.


Nyilván nem mindegy, hogy az ország mely területén élsz, nagyban befolyásolja az árképzést. a 300 ezres munkadíj az gondolom fővárosi ár.

2015. febr. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
150-200.000 ft víz fütésszereléssel együtt + anyag
2015. febr. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!