Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Műanyagbol, plexibol létezik...

Műanyagbol, plexibol létezik zuhanykabin, walk in, zuhanyfal? Robbanás mentes megoldást keresek.

Figyelt kérdés

2022. máj. 27. 22:38
 1/10 anonim ***** válasza:
11%
Akkorát durrantasz bableves után?
2022. máj. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Az üveg zuhanyfalak is biztonsági üvegből vannak. Ha valamivel betörod, akkor csak pokhalos lesz, de nem esik le róla szilánk.


[link]

2022. máj. 27. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Mindenki magából indul ki kedves 1.

Szóval sok helyen olvastam hogy magától szetrobbant zuhanykabin, uvegasztal, stb. Ezt szeretném elkerulni. Edzett üvegek voltak azok is, valamilyen feszültség miatt így reagálnak, rendeltetés szerű használat mellett is. Gondoltam hátha van már korszerű, plexi alternatíva. Vagy edzett üveg, de foliaztassam le? Az egyben tartja ha robban is?

2022. máj. 28. 05:07
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan úgy mint a gépkocsi szélvédő.

Valóban hibás edzésnélvannak spontán üvegrob anások, de nem jellemző.

A legtöbb kabin műanyag amúgy. Plexi helyett polikarbonátot használnak, az előnyösebb.

2022. máj. 28. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
51%

" Az üveg zuhanyfalak is biztonsági üvegből vannak. Ha valamivel betörod, akkor csak pokhalos lesz, de nem esik le róla szilánk. "

Hát, nem tudom, de épp a napokban volt "szerencsém" egy kitört zuhanykabin-ajtóhoz, az egész fürdőt beborították a szilánkok...

2022. máj. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Az üveg fóliáztatása fölös, a biztonsági üveg lényege hogy van benne egy ragasztó réteg ami törés esetén a fóliázáshoz hasonlóan egyben tartja az üveget mintha egy masszába ragadnának a szilánkok. Másik lehetséges biztonsági üveg a robbanásos módszer, ilyen van némelyik szélvédőben is, ennek a lényege hogy az üvegben eleve feszültség van és törés esetén darabokra robban az egész de olyan apró szilánkokra amik már nem tudnak kárt okozni benned. Ha megbízható helyről veszed akkor az üveg is teljesen megfelel.
2022. máj. 30. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
54%
Miért fontos az üveg? Szereted ha néz a párod zuhanyozás közben? Vannak műanyagok, amik egyáltalán nem repednek, esnek darabokra. De szállodában voltam már fa lambériából kászült, alaposan lelakkozott kabinban is. Jól nézett ki, és kellemes volt benne a zuhanyozás. Nem volt benne sötét, mert felűl nyitott volt, ott jott be a fény.
2022. máj. 31. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Kérlek ajánljátok, mutassatok műanyagot, mert én nem lelek...

Szinte nincs.

Más nem tetszik, nem illene a furdonkbe.

2022. jún. 1. 22:44
 9/10 anonim válasza:
Ha jól emlékszem a RAVAK Supernova családja polikarbonát volt régen, de lehet, hogy váltottak már ott is.
2022. jún. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm már nem aktuális. Igen, rawak! Köszönöm!
2022. jún. 25. 06:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!