Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Vásároltunk egy családi...

Barpeeh kérdése:

Vásároltunk egy családi házat, aminek a biztosíték szekrényében javarészt még régi típusú olvadó biztosítékok vannak. Ezeket szeretném lecserélni. De hogyan?

Figyelt kérdés

A problémám az, hogy nem lehet áramtalanítani a hálózatot. A képen ( [link] ) látható, nincs se egy főkapcsoló, sem pedig a villanyóra elején nincs nincs lehetőség áramtalanításra. Moduláris kapcsoló vásárlásával, és beszerelésével megoldható a probléma? Ha igen, milyen kapcsolót ajánlotok.

Ha valaki csak annyit tanácsolna, hogy hívjak villanyszerelőt, azt kérem ne pazarolja a drága idejét „válasz” írásra.



2022. jún. 16. 19:28
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt szó nincs moduláris kapcsolóról, ezek csak kismegszakítóra cserélhetők.


Játszunk el a gondolattal, hogy én azt mondom, az XYZ gyártó 16A-es, C típusú kismegszakítója a jó. Te elmész és bevásárolsz belőle. Hogyan tovább?

- Hogyan feszültségmentesítesz a szereléshez?

- Hogyan és mihez rögzíted a kismegszakítót?

- Mit szólsz majd ahhoz, ha elkezd füstölni a fal, mert a képen egyáltalán nem látszik, hogy milyenek a mostani biztosítékok és én a hasamra ütöttem az áramerősségnél?

- Mit szólsz majd, ha kigyullad a ház, mert a textilszigetelésű aluvezetéket rákötötted a réz kismegszakítóra?


Na, ezért kell ilyenkor a kérdés kiírása helyett villanyszerelőt hívni. Nem értesz hozzá, itt sok a kókler válaszadó (bár most a helyes válaszok vannak túlnyomó többségben), szóval az egyetlen megoldás a szakember kihívása. Ha eltörik a karod, akkor sem itt kérsz tanácsot, hogy hogyan kéne begipszelni, hanem elmész orvoshoz, ugye?

2022. jún. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
89%
De hát emberek, ez nem Magyarországon van. Ki tudja itt, hogy a 10. században létezett Altena grófságban mi volt a szokás a mérő környékét tekintve?
2022. jún. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül őszintén mit kezdenél vele? Újakat ugyanúgy be kell szerezni... egy jó szaki lehet még jobb áron be tudja amit kell mindent, egyedül az a pár ezer forint munkadíj... de most komolyan veszel egy házat és ilyenen spórolnál?
2022. jún. 17. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

11 és 13 válaszadónak nagyon szépen köszönöm az értelmes válaszokat. Minden feltett kérdésre ilyen korrekt válaszokat kellene írni, még akkor is ha valaki szerint hülye kérdés volt eleve.

A kismegszakítók rögzítése eleve adott, amint látod már van is ott pár darab. Nekem csak a régi olvadó biztosítékokkal van gondom, ezért szerettem volna lecserélni. Nem létfontosságú de kényelmesebb. A feszültségmentesítésen kívül minden feltétel adott.

Ha az egész pár ezer forint lenne, gondolhatod, hogy nem vacakolnék vele, de sajnos itt 60-70€ az óradíja a szakinak.


9: Nem a mérő elött gondoltam, hanem utána.


10: Nem ismersz, nem tudod ki vagyok. Elég bunkó dolog egy feltett kérdés alapján lehülyézned a másikat, amikor egy értelmes gondolatod nem volt az írásodban. Válasznak ugye még sem nevezhetjük.


12: Öreg, te nem tudom kinek és milyen kérdésre írtad a soraidat, de tedd le az italt, ne használj több drogot, mert nem tesz jót neked.

2022. jún. 17. 06:22
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Az alsó óra felett van három olvadóbizti, az egyszer biztos, hogy három főbiztosíték. Mi a frász van írva a biztosítékok alá, mert az a képen nem látszik?

Külföldi szokásokon nehezebb elmenni, mert bármi lehet, eltudom képzelni azt is, hogy az alsó óra feletti 3 bizti az alsó óra három főbiztosítéka, a felső óra három főbiztosítékát pedig a felette lévő biztosítéktáblán kell keresni, talán a kismegszakító melletti három bizti az. Ezeknek tény, hogy nem ott volna a helye, de ahol a helye volna (mérőóra alatt, azon a szerelőtáblán, amin az óra van), oda nem fért be neki, mert rátakar a mérőóra takaródeknije arra a (képen látható perforált részre), ahová kerülne. Ami szintén fura, hogy nem plombáltak ezek a biztosítékok, nálunk ez okvetlen plombált területre van felszerelve, hisz itt méretlen van még, úgyhogy én is azok mellé állok, akik azt mondják, hogy még véletlenül se nyúlj hozzá. Tudom, hogy horror áron dolgoznak a villanyszerelők, próbálj egy magyar villanyszerelőt találni, vannak ezrével Németországban, Ausztriában egyaránt.

Az is fura, hogy az alsó óra sincs plombálva, amiről mondjuk megállapítani se tudom, hogy micsoda, talán (ha több szintes ház) egy almérő lehet. De bármi lehet, nem tudom mekkora ott a bizalom, nálunk minden plombálva van, ilyen nincs, hogy bármihez is hozzáférsz egy mérési helyen, sőt még a plombált részt a tulaj le is lakatolhatja, hogy ahhoz a szolgáltató se férhessen hozzá az engedélye nélkül... Így kép alapján ember nincs a Földön, aki tud segíteni neked az áramtalanításban.

2022. jún. 17. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
89%

"12: Öreg, te nem tudom kinek és milyen kérdésre írtad a soraidat, de tedd le az italt, ne használj több drogot, mert nem tesz jót neked."

Hja, hát a minimális intelligenciával rá lehetett volna jönni, hogy az egy költői kérdés, értelme az, hogy itt senki sem ismerős a különféle német áramszolgáltatók és stadtwerkék szokásaival. Ez nekem régi hibám, hogy azt hiszem, a netre érdemes egyszerű alany-állítmány-tárgy mondatokon kívül mást írni, de hát a tapasztalat azt mutatja, még egy mondatrész, oszt nem értik meg.

2022. jún. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

15: Köszönöm a válaszodat. Nagyon hasznos volt. Ez, egy kétszintes ház mérőóra szekrénye, jól gondoltad. Az az alsó óra feletti 3 olvadó biztosíték a felső szinten korábban második konyhának elektromos tűzhelyét "védte". Még a vásárlás elött pár évvel átalakították, így a mérőóra tulajdonképpen nem mér semmit. Lehet, ezért nincs is leplombálva.

Mindenesetre megfogadom a tanácsaidat. Még egyszer, köszönöm szépen!

2022. jún. 17. 13:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!