Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Süllyesztett bútorfogantyú?

Süllyesztett bútorfogantyú?

Figyelt kérdés

Asztalossal akarok csináltatni szekrényt, amelyre téglalap alakú süllyesztett fogantyúkat szeretnék.

Csak kérdezném, hogy ugye ez nem gond egy asztalosnak?

Mert hogy egy sima fogantyút felszerelni laikus szemmel is viszonylag egyszerű. De azt én el sem tudom képzelni, hogy hogyan lehet a bútorlapba egy nem kör alakú mélyedést kimarni a fogantyúnak.

De ugye ezt bármelyik asztalos megoldja?


2022. jún. 17. 08:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze, marógéppel megoldja, csak add oda neki a fogantyút előre.
2022. jún. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Oké, persze. Már ki is néztem a fogantyút.

Szuper. Köszönöm. :)

2022. jún. 17. 09:58
 3/8 anonim ***** válasza:

Sima bútorlapba nem fog menni. Belemarás oké, de ott akkor pozdorja lesz, nem lesz színe.

Mdf lapot marják, azt utána fóliázzák. Azzal magokdható. Persze függ az anyagvastagságtól a lehetőség, és az mdf drágább a bútorlapnál.

Ezt beszéld meg az asztalossal, mi hozható ki, milyen lesz, és mennyi lesz.

2022. jún. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Mindenképp megbeszélem, persze.

De bocsi, nem értem amit írsz, merthogy nem értek hozzá.

Sima bútorlapba szeretném. De miért kellene, hogy ott színe legyen?

Hát a fogantyú eltakarja a marást teljes egészében.

Nem jól gondolom?

2022. jún. 17. 10:33
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, sokféle fogantyú van.
2022. jún. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Sima bútorlapba is bele lehet marni, a 3-as arra gondolhat, amikor nincs fogantyú, csak önmagában az ajtó anyagából van kialakítva. De a süllyesztett fogantyú belekerül a kimart mélyedésbe, szóval eltakarja a marást. Amelyik asztalos nem tudja ezt megcsinálni, vagy megcsináltatni, attól inkább ne is rendeld meg.
2022. jún. 18. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm 6-os, így már értem.

Én ezt szeretném:


[link]


Remélem, hogy ezzel nem lesz gond, és az asztalosnak sem fog problémát jelenteni. De nyilván megbeszélem vele.

2022. jún. 18. 09:33
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez jó lesz, bármilyen anyagba be lehet süllyeszteni. Nyilván ha a vastagsága megfelelő, de a normál bútorlapok 18mm-esek, abba belefér.
2022. jún. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!