Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Szerintetek sok a 850.000 Ft...

Szerintetek sok a 850.000 Ft egy 33 m2-es panel teljes villamos-felújításáért Budapesten? Régi alumínium vezetékek áthúzása, meg kb. nagyon max. 10db új konnektor/kapcsoló kialakítása.

Figyelt kérdés

2022. jún. 17. 10:55
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

én pont ugyan így jártam az abalkosokkal, 700ezertől 1.5 millióig kaptam ajánlatot, nagyjából ugyan arra.


Ezek olyan pénzek az átlag kisembernek, mint én, hogy még a legolcsóbbtól is szívéhez kap.


Sajnos nem az van manapság már, hogy egy 100as a különbség :(


Sőt, van, amikor a tróger kéri a legtöbbet

2022. jún. 20. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
68%

Nagyon sok, ennyi pénzt nem szabad kiadni villanyszerelésre!


Mi indokolja a teljes felújítást?


Bitcoin-bánya lesz?


Az alu vezetéktől sem kell megijedni, ha a régi illesztések helyett wago + a hozzá való paszta kerül az elosztókba, teljesen biztonságos lesz.


A földelés már nehezebb téma, azt valahogy oda kell vezetni.


Sokan a klíma miatt aggódnak:

Hűtő üzemben egy átlag inverteres gép kb. 3-900 W-ot vesz fel, kevesebb mint egy kenyérpirító...


Nem igazán látom értelmét annak, hogy össze-vissza véssünk egy lakást csak azért, mert rossz híre van az alumínium vezetéknek, és feltétlenül a sárgán csillogó réz kell.

Igen, tud veszélyes lenni az alu, ha rosszul van szerelve, ezért senkit nem buzdítok arra, hogy házilag kókányoljon.


Egy korrekt, értelmes szerelő el tudja dönteni, hogy hol kell feltétlen cserélni, és hol maradhat a meglévő vezeték.

2022. júl. 12. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim válasza:

15/

"Hát, a kábelcsatornás, az végülis csak olyan közepes szerszámozást igényel, egy kis Hiltit."


Mióta lehet paneleket szétvésni jogszabály szerint?

2023. márc. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

"Mióta lehet paneleket szétvésni jogszabály szerint?"

A kábelcsatornát tiplibe csavart csavarok tartják, a panel megfúrását méterenként egy hatos lyukra tiplihosszig nem igazán lehet szétvésésnek titulálni. :D :D :D

2023. márc. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!