Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Szerintetek sok a 850.000 Ft...

Szerintetek sok a 850.000 Ft egy 33 m2-es panel teljes villamos-felújításáért Budapesten? Régi alumínium vezetékek áthúzása, meg kb. nagyon max. 10db új konnektor/kapcsoló kialakítása.

Figyelt kérdés

2022. jún. 17. 10:55
1 2 3
 11/24 anonim válasza:
89%
Egy garzont áthúzni kettő nap, max három. Napi 150 000 ft munkadíjnak még ma is sok. Az hogy te mennyiért vállalnád a kutyát sem érdekli.
2022. jún. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Azon alapul a munkadíj, hogy úgyse fogod magad megcsinálni, mert utánajárással jár. Nem vállalhatatlanul nehéz, inkább logikus és szabályokra épül, amiket előtte át kell nézni.

Én 2019-ben csináltam meg a 114 m2-es házát 13 körös hálózattal, EPH-val és Weidmüller villámvédelemmel 450e-ből saját magam, komplett szerelvényezéssel, minőségi anyagokból. Előtte 3 hónapig jártam utána az alapoknak, kérdezgettem villanyszerelő fórumokon, nézegettem a különféle megoldásokat. Utána 90-ért a regisztrált szerelő átvette az egészet, együtt leraktuk az új földelést és a szerelő szabványosította a régi mérőhelyet mindenestül.

Nem csak azért csináltam magam, hogy spóroljak egy rakás pénzt, hanem azért is, mert így legalább biztosan tudom mi hova és milyen minőségben került. Nincs összecsapva, nem vetettek velem feleslegesen anyagot, nem a legolcsóbb szerelvényt rakták be, nem keresztül-kasul mennek a vezetékek a lakáselosztóban. Nem hagyták földeletlenül az egészet, ahogy a rokonnál, mert úgy gyorsabban végeztek.

Nem ferde vagy eltolt egyik kapcsoló vagy konnektor sem, mind ki van mérve rendesen.

Előtte 4 villanyszerelő is csinálgatott a hálózaton ezt-azt, minden szar volt. Zöld-sárga fázisnak, alu és réz összecsavarva, padlásvilágítás vezetékezése a fagerendákra rögzítve gégecső nélkül, csillárkapcsoló fázis helyett a nullát szakította meg és hasonlók.

Soha többé lehúzós-kapkodós szaki.

2022. jún. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
77%
Aztán hogyan gondolta a sokat kérő mester az új aljzatokhoz meg kapcsolókhoz a hozzávezetést? Mert arról még nem esett szó, hogy az panelben igen munkás dolog tud lenni, csak arról, hogy gondolkodás nélkül ez bizony túl drága.
2022. jún. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Kábelcsatornás megoldás lenne, nem vésés.

Nem állítom, hogy ez baromi drága, mert ha ennyi az ára, akkor ennyi,csak arra voltam kíváncsi, mennyire reális, hátha esetleg van itt valaki aki hasonló paraméterekkel csináltatott ilyet mostanában.

2022. jún. 17. 14:27
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Hát, a kábelcsatornás, az végülis csak olyan közepes szerszámozást igényel, egy kis Hiltit.
2022. jún. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim válasza:
100%
Ez drága. Még ma is. Még Pesten is.
2022. jún. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 klimaesvillany pont hu ***** válasza:
86%
Túl van árazva. Ez egy egy szobás, erkélyes lakás, ugye?
2022. jún. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

hát, ha még bevésné MM-fal vezetékkel, úgy is marha drága. De kábelcsatornával végigszórni egy lakást, elég tróger csóka lehet. még a parkettaszegély felett ok..


Mérőhely szabványosítás amúgy benne van?


Én azt mondom keresgélj még, közös képviselettől érdemes a ház villanyszerelőjének a számát elkérni, ne internetes "profi szakemböröket keress csili-vili weblappal, meg céges telephellyel".

2022. jún. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Kaptam egy másik helyről is ajánlatot, amiben benne lennének a kapcsolók és konnektorok is (lámpák persze nem), 496 ezer Ft, 2 nap, ugyanúgy kábelcsatornás, számlával meg minden. Több helyről végül nem kértem, szóval nem tudom, hogy kifogtam-e pont a legdrágábbat és a legolcsóbbat, mindenesetre ehhez képest baromi drága lett volna a 850 ezer :(
2022. jún. 19. 18:16
 20/24 anonim ***** válasza:

Széles körű információszerzési folyamat nélkül az ember így érzi. Ugyanakkor az elvégzendő munka minősége egy eléggé fontos tényező, arról meg nem tudtál meg semmit. Én szoktam olvasgatni a facebookos villanyszerelő csoportok bejegyzéseit, azt nem lehet könnyek törölgetése nélkül megúszni, mert az ember vagy röhög, vagy sír a hozzászólásokon. Kevés jó szakember van. No de ez nem a villanyszerelésre vonatkozó kivétel, ugyanez van gyermekorvosnál, riporternél, utcaseprőnél is.

Ezért szokott általános lenni a jó iparosok kézről-kézre adása.

2022. jún. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!