Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Nagyon gáz a 210-220 cm...

Nagyon gáz a 210-220 cm belmagasság?

Figyelt kérdés

Én 155 cm vagyok, jelenleg 205 cm belmagasságú tetőtérben élek.

A lakásunk sajnos csak 210-220 cm magas lesz. Nekünk nem gond, de nem ciki mások előtt? Ők nincsenek hozzászokva..


2022. jún. 21. 22:27
1 2
 1/13 Japán Gulyás ***** válasza:
74%
Jézusom, melyik építész tervezett ilyet? 240 alá nem szokás menni nyomós műszaki indok nélkül, de általánosságban elfogadott az építőiparban a 260-280 közé eső tartomány. S nem - nem ez a ciki a lakásban, hanem ha ezt a légköbmétert kispórolják akkor más is tuti fillérbaszó módon lesz megcsinálva, hogy a leendő lakókról a legtöbb bőrt húzhassa le a befektető.
2022. jún. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
55%
Elég ciki. Dózer!
2022. jún. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%
Önmagában nem probléma (nektek, engem zavarna, és számoljatok vele hogy a jövőbeni eladáskor a leendő vevők 95%-nak ez kizáró ok lesz), de "rendes" lakásban én ilyet még nem láttam. Szóval ahol így van megcsinálva, ott biztosra veszem hogy bőven lesznek még más szakszerűtlen megoldások is.
2022. jún. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%
Mi indokolja, hogy ennyi legyen?
2022. jún. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%
Nekem tényleg fura volt bemenni egy ilyen házba, ahol elérem a plafont, de a lakók már megszokták, ha nekik ok... És miért kellene másoknak megszokni?
2022. jún. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
53%
Van jó oldala is, kevesebbet kell fűteni télen. Régen a verandás parasztházak is alacsonyak voltak.
2022. jún. 22. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
60%

Parasztházakban sem volt ennél magasabb a belmagasság. Egy 155 cm magas embernek ez egyáltalán nem zavaró, de még egy 170cm magas embernek is van a feje fölött 40cm...

Nálunk is ilyen a tetőtér! Sosem zavart és a hétvégi házat most újítom föl, ott is 220 a belmagasság, egyáltalán nem zavaró, biztos zavaró egy közel két méteres embernek, de én 170 vagyok!

Régi parasztházban nőttem föl, azok a rokonok, akik közel 2m magasak, nekik ez fura volt, de ki a f.... érdekelnek, azt sem értem titeket miért érdekel ez, Ti fogtok benne élni!

Mondta nekem is a szomszédom, (a hétvégi háznál), hogy még akarsz álmennyezetet is, akkor az már csak 2.20 lesz, az már nyom (összenyom). (Hallotta, továbbmondja, terjed a hülyeség.)

Kérdem ezt épp Te mondod, Te is csak 170 vagy, mit akarsz a fejed fölé még 1 métert, minek, cilindernek? Ma megszokott a 2.5-2.7m-es belmagasság, de nem is olyan rég a többség még parasztházakban élt, ahol 2.20-nál nem volt több a belmagasság.

2022. jún. 22. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
48%
Nagyon nyomasztó az alacsony belmagasság. Meg hát látványra is furcsa lesz, hogy minden ajtó a plafonig fog érni.
2022. jún. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Meglevő házat újítunk fel, a mennyezet emelése nagyon drága lett volna (új gerendák, tetőszerkezet, új betonkoszorú, stb).


Számomra nem nyomasztó most sem, világos, tágas tér a mostani és a leendő lakás is. Csak nem tudom a vendégek mit szólnak majd. Sajnos hajlamos vagyok mások véleményével foglalkozni

2022. jún. 22. 14:21
 10/13 anonim ***** válasza:
31%

Ott fenn nem értik, hogy itt lenn az, hogy "magas", az máshol kezdődik! Akit nyomaszt a 2.10-es belmagasság, az magas ember! 155 cm magas embert nem nyomaszt a 2.10-es belmagasság!

Magas emberek is beférnek a 2.10-es ajtókon, szóval nyilván bent is elfog férni a fejük, az is nyilvánvaló, hogy nem álló vendégeid lesznek, hanem ülni fognak. :D Nem kell vele foglalkozni. Hogy érdekel mások véleménye az nem egy rossz tulajdonság, de hogy tök idegeneké (a miénk)... az már baj!

2022. jún. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!