Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogyan tudnám elérni a plafont...

Hogyan tudnám elérni a plafont egy nagy belmagasságú lakásban?

Figyelt kérdés

Egy földszinti, 5,2m belmagasságú lakásban lakom. Szeretnék a plafonra szerelni valamit, de képtelen vagyok elérni azt.


Vettem egy magas létrát ami felér addig, viszont kinyitva nehezen fér el, és ha felmászok rá akkor már annyira inog, hogy féltem hogy leesek, úgyhogy visszavittem a boltba.


Ezután néztem gurulóállványt, de borzasztóan drágák: 100 ezer Ft körül de inkább felette.


Eszembe jutott hogy béreljek állványt, de nincs autóm, sem jogosítványom, hogy elhozzam egy raktárból. A bérlés+fuvarozás ára pedig lehet hogy már közelíti az új árát. Illetve ha bármikor újra szerelnék valamit, fizethetem újra.


Legjobb lenne egy olyan állvány, ami összeszerelhető, hogy ha nem kell, tudom a pincében tárolni. Nem túl nagy, és 3m magasságra fel tudok állni rá, hogy elérjem az 5,2m magas plafont. Viszont sajnos ilyet nem találtam a neten.


Van esetleg bármilyen javaslatotok? Ti hogyan oldanátok meg a helyemben?



2020. okt. 18. 19:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Szólsz egy festőnek, nekik általában van mindenféle létrájuk. Szerintem így jössz ki a legolcsóbban, hogy pár ezerért felszerelteted a mennyezetre amit akarsz.

Olcsó állványzat nincs.

2020. okt. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
Egy vagy két asztalt tegyél a létra alá, aminek a lábai aljára gumit erősíts megcsúszás ellen.
2020. okt. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%
Szerelővel szereltetném.
2020. okt. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
mit szeretnél a plafonra szerelni? :O Amúgy nem értem, milyen létrát vettél, ami inog 4-5 méteres festő létrák elég stabilak szoktak lenni.
2020. okt. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
8%

2-es vagyok.

Lenulláztatok, pedig én már csináltam, hiszen annak a létrának I(a lábainak) mindegy, hogy a padlón, vagy asztalon támaszkodnak. A magasság sem játszik szerepet, hiszen a plafonig mindenképpen fel kell lépni. Indokoljátok meg a döntéseteket, kérlek.

2020. okt. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

2-es attól mėg, hogy neked mákod volt, még balesetveszélyes a módszer, amit ajánlgatsz.


Kérdező, inkább keress szakembert, ha nem mérsz letrazni, nehogy bajod essen. Aki nem biztos magában, az nagyobb eséllyel hibázik is, szóval tényleg, inkább költs rá.

2020. okt. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%

#6,

attól, hogy asztalon van egy megfelelő hosszúságú létra, vagy azonnal egy megfelelő magasságúra hágsz fel - a balesetveszély egyenlő. A szereléshez ugyanarra a magasságra kell jutni akár egyben megfelelően magas a létra, akár rövidebb és a hiányt az asztalokkal pótlod. Mindkét esetben egyforma magasságból esel le. De miért is esnél le?

Akinek ebben a magasságban tériszonya van - ne tegye.

2020. okt. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Több dolgot is szeretnék. Infrapanelt és kerékpár liftet most például.


A lakásban mindenféle szerelési munkát megcsinálok, ezért szeretném ezt is én megoldani. Csak ne lenne ilyen magasan...


Ezt a létrát vettem korábban: Alpe univerzális létra 3 x 11 fokú

Lehet hogy én vagyok béna, de ~3m magasan már nagyon inogott, és nem tudtam volna biztonsággal még egy fúrót fogni.

2020. okt. 18. 20:37
 9/16 anonim ***** válasza:
Gondolom társasház. Nincs nagy közös létra a tárolóban? Amíg ilyen helyen laktunk akkor volt, akinek szüksége volt rá az vitte el.
2020. okt. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Vannak teleszkópos megoldásúak, esetleg vegyél olyat.
2020. okt. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!