Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Vakoljunk, vagy gipszkartonozz...

Vakoljunk, vagy gipszkartonozzunk le az egész lakást?

Figyelt kérdés

Aki csinálta a házat, nem ismerte az egyenest és a derékszöget. Néhol 5 cm különbség is van a szoba egyik és másik vége között :(

Mi csinálnánk a vakolást, de elbizonytalanodtam. Valószínűleg nem tudnánk tökéletesen egyenesre kihozni a falat. Illetve nagyon sok centit elvenne minden helyiségből, ha egyenes lenne.

Inkább gipszkartonozzunk az egész lakásban?

Az egy amiért sajnálnám, hogy szép téglás falazat, 'felesleges' rá a gipszkarton.


2022. jún. 23. 09:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Feltűnő, hogy ferde?

Fontos, hogy egyenes legyen?

Én csak a repedéseket, hibákat javítanám.

Persze egy kicsi szobában zavaró ekkora eltérés, meg ha beépített bútort szeretnél is fontos lehet...

De én hagynám.

2022. jún. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Vakolni jobb.

De mi egyszer belementünk a gipszkartonba, mert nem találtunk kőművest hónapokig...

2022. jún. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Igény kérdése. Az én házam is részeg mesterek építették, de nem költenék egy vagyont ennek a javítására. Ha mindenképp választani kell, akkor vakoltatnék.
2022. jún. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
66%
Ha tágasak a szobák,akkor lehet gipszkartonozni is.Ez sem lesz egyszerű a sarkoknál.A gipszkarton mögé kőzet gyapotot rakattunk hőszigetelésnek.
2022. jún. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

5cm-es eltérésnél, 5 cm vakolat esetében egyrészt szóba nem jöhet, hogy egy vagyon a karton, mert egy vagyon a vakolás is, másrészt 5cm vakolat az nagyon sok.

Felesleges az előtétfal szerkezet, ha a falfelületre lehet ragasztani a kartont! Azonban ha ragasztva van, akkor a kartonnak egyenesnek kell lennie, elég ha nincs jól tárolva a helyszínen és már hasa van és már nem tudsz vele szépen és jól dolgozni. Azt tökéletesen egyenes felületre szabad csak lerakni! Persze lehet akár építeni is előtétfal szerkezetet és ha az jól épül, akkor a kartonozást már nem lehet elcseszni. Hogy jól épüljön, ahhoz azért kell némi gyakorlat, vagy ha az nincs, akkor idő és türelem, de meglehet oldani. Amire ügyelni kell, hogy villanynál a kötődobozok helyét meg kell fúrni, érdemes megfúrni, hogy tudd, hol van! Megteheted azt is, hogy ide bekerül egy doboztető süllyesztve és elglettelve, az már ha készül róla fotó, kikopogtatható a pontos helye, de legyen meg, mert sosem tudhatod. Minden szerelvénynél a szerelvénydobozra pontosan kell tudni ráfúrni és vagy kiemelőkeretet raksz, ha a doboz olyan, hogy arra lehet, vagy ha nem lehet, akkor pedig gipszkartondobozt raksz, ha az túl mély, akkor a fenekét levágod. A vezetékeket ha nem elég hosszúak, akkor wagoval megtoldod, meghosszabbítod.

Kartonozás tiszta és gyors munka, nincs száradási idő, vakolás enyhén szólva sem tiszta munka, van száradási idő és időigényes, laikus jobbat nem hoz ki belőle, mint a "részeg kőműves".

Kartonnál a hézagolásra is türelmet és időt kell fordítani, ha laikusként csinálod, mert ha nem, látszani fog és akkor ugyanúgy ronda csak másképp, mint a ferde fal. Akár többször csiszolni és többször átglettelni, okvetlen használni hézagerősítőt.

Először csináltam ilyet én is (idén történt), én megvagyok vele elégedve, de hát attól még tudom, hogy bár (elnézést) a kartonozók egy jelentős része jobbat nem tudna, mert sok közöttük az, akinek semmit nem ér a bőre, azonban egy festő na az biztos, hogy szebben glettelt volna, mint én és szebben festett volna, de azért manapság bőven találkozni ennél rondább munkákkal is, amiket állítólag festők végeztek, ezeket látva vagyok elégedett magammal.

Ilyen volt: [link]

Ilyen lett: [link]

[link]


Az ajtónál, ha megnézed, na ott láthatod hogy mi van, ha a gipszkarton nem egyenes felületen van tárolva, de őszintén? Lesz...om!

(Festés még friss, azért foltos, meg lehet itt még csak az első réteg volt fenn!)

2022. jún. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!