Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Miért lett divat a konyhát,...

Miért lett divat a konyhát, étkezőt, előszobát laminált parkettával burkolni járólap helyett?

Figyelt kérdés

2022. jún. 25. 17:51
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
20%
Én még sose láttam ilyet.
2022. jún. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
68%

Kérdező, azért lett divat, mert szép. A legtöbb helyen egyben van a nappali és ebédlő-konyha, és nekem pl. nem tetszett volna, ha el van választva a burkolat. Nem szép. Ja, meg fàzósak vagyunk, nekünk a hidegburkolat nagyon rideg is érzetre.


Így mindenhol, az egész házban jó minőségű laminált padló van, nem volt még vele gondunk.

2022. jún. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
75%

A laminát melegebb, mint a kö/mükö/csempe, egyszerübb lerakni, optikailag szebb, olcsóbb, és szükség esetén nem annyira bonyolult/drága a cseréje.

Az egyetlen, amit nem szeret, ha elárasztják vízzel, de erre a legtöbb ember képes figyelni.

2022. jún. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
76%

Nem tudom, en se nagyon lattam meg ilyet, pedig az elmult 10 evben megfordultam par alberletben, mielott sajat lakast vettunk volna a ferjemmel.

Nalunk jelenleg ugy van, hogy olyan jarolap van lerakva a konyhaban, eloszobaban, ami ugy nez ki, mint a laminalt, de ugye nem az.

2022. jún. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
65%

Mert olcsobb, egyszerubb lerakni, nem kell elvalaszto es nem is hideg mint a metlaki. Nekunk a babank siman maszkal a laminalt padlon a nappaliban es a konyhaban is. Metlakin mar nem engednem hogy maszkaljon.

Nalunk meg a furdoben is laminaltat tettek le, amit en legszivesebben kicserelnek, de meg mindig jobb mint a linoleum mert olyat is lattam mar, sot 1 hazban szonyeget is lattam a furdoben :D

2022. jún. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
70%

Lamináltat még nem láttam konyhában, de Vinylt annál inkább. Az is műanyag, vízálló, van kő, márvány, csempe vagy fa (laminált padló) mintázattal is. Egyedül le tudod rakni, mosható, nincs giga, egybefüggő felületet ad -csak alá érdemes folyékony fóliát kenni hogy a betonnál álljon meg a víz.


A Vinyl kb azonos árban van a csempével, de magadnak le tudod rakni, egy szike kell a vágásához, és szebb, kreatívabb felületet hozhatsz létre, ráadásul melegebb felület a csempénél. Plusz manapság már itthon is egyre kevesebben főznek a konyhában, mint USA-ban: a konyha a megvett kaja megmelegítésére használt helyiség

2022. jún. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
72%
2-es vagyok, ki lett törölve a kommentemből, de mint írtam, én főzök két naponta és fózolt lamináltam van a konyhában, ebédlőben és előtérben is.
2022. jún. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
78%

Nem láttam, tehát nincs! :D


Nem tudom, hogy divat-e, de nálam is laminált van a konyhában és most újítom fel a hétvégi házat, ott is az lesz. Azért az, mert melegebb, (ahogy ezt mások is írták). Nyáron mezítláb szoktam lenni, télen zokniban, de papucsot nem szoktam húzni. A járólap, ha nincs padlófűtés, akkor hideg. Lamináltpadlót is tisztán lehet tartani konyhában is, a "vízállót" fel is lehet mosni, de ami nem vízálló, azt is fellehet törölni nedvessel, annál ügyelni kell rá, hogy jól ki legyen csavarva a felmosó. Vinyl laminált padlót pedig pláne fellehet mosni és lehet rakni akár fürdőbe is.

2022. jún. 26. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
67%
Jobban néz ki, melegebb hatást ad. A kő lepattan, szedheted fel az egészet, nincs olyan árnyalat, más égetés, vágni macerás, fuga koszolódik. Parkettát meg te is lerakod. Nagyon szépek vannak, akár vizes helyiségbe is mehet.
2022. jún. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
32%
A vinyl az a régi lineoleum.
2022. jún. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!