Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mélyalapozás glettelés előtt...

Mélyalapozás glettelés előtt vagy után ajánlott?

Figyelt kérdés
Köszi a válaszokat!
2022. júl. 7. 21:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
60%
is-is.
2022. júl. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
26%
előtt. a glettelésre lehet festeni (nem szaki vélemény)
2022. júl. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
5 liter mennyire elég? Vízzel való hígítással kb 2x át tudok menni 30-35 nm-en?
2022. júl. 7. 21:53
 4/14 anonim ***** válasza:

A lecsiszolt glettet kell 1 x átkenni,mert különben leveszi a festék !!

Felesleges többször.

2022. júl. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Glett elott se art. Foleg ha a falad porzos. Nekem a vakolat tobb helyen is olyan, hogy a glett leporlik rola melyalapozas nelkul.

Ezert irtam, hogy inkabb elotte es utana is. Nem akkora befektetes. Olcsobb mint ujra glettelgetni meg festeni reszeket.


Ha elore kevertet vettel akkor azt nem higitjuk.


1. Voltam.

2022. júl. 8. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Szerintem én hígítósat veszek, mert a falak glettelve vannak, csak a plafon lesz javítva. A falat kicsit megcsiszolom és úgy festem.
2022. júl. 8. 08:07
 7/14 A kérdező kommentje:
Mélyalapozóval lekentem glett előtt és feltáskálódott a glett úgyhogy nem is kentem végig a falat. Még szerencsém hogy kis helyen próbáltam ki. Vízzel hígítható, lekentem a falat és száradás után elkezdtem glettelni és már az előző réteg festék is glettig feljött, tehát ha lekenném végig alapozóval akkor az új festék réteget is ledobná, nem tudom mi lehet a hiba, de én arra vetek hogy az alapozó hideg helyen lett raktározva. Gondoltam hogy mélyalapozás majd annyiban segít hogy elég lesz 1 réteg festék, de így nem kísérletezek, mert nincs időm levakarni az egészet. Az viszont tuti hogy nem a falban van hiba, mert glettelt a fal és az előző festés is szép volt. Gletteltem alapozó nélkül és utána mentem rá a színnel és elég volt 1 réteg festék.
2022. júl. 9. 20:01
 8/14 anonim ***** válasza:
Milyen alapozóval csináltad? Betartottad a higítási előírást? Diszperzites mélyalapozó? A szaga nem zápzojás szagú?
2022. júl. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nincs büdös szaga, csak nem sűrű hanem híg, 1 a 4-hez kell hígítani, de ez unuverzális alapozó, minden faltípusra elvileg jó, diszperzit alapú. Az tuti hogy valami nem stimmel vele, mert a falon olyan nyomot hagyott mintha zsíros lenne.
2022. júl. 9. 20:55
 10/14 anonim ***** válasza:

Megírod a márkát és nevet?

Olyan szokott lenni, hogy ha túlzásba viszed, akor vékony film réteget képezhet a falon.

2022. júl. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!