Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ha lecserélem kondenzációs...

Ha lecserélem kondenzációs kazánra a gázkazánt sokkal kevesebbet fog fogyasztani?

Figyelt kérdés
Jelenleg egy FÉG 28kw os régi kazánnal fűtjük ki a leszigetelt (5cm) kádárkockát és kb 2700 köbmétert fogyasztunk évente amiből a fűtés 2100 köbméter. Megérheti lecserélni kondenzációsra és kb ez mindennel együtt milyen költséges beruházás lehet?

2022. júl. 17. 19:55
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
Az új kazánod akkor lesz gazdaságos, ha kondenzációsként tud üzemelni. Vagyis megfelelő előre menő és visszatérő víznek kell lennie. Ehhez, hozzá kell méretezni a fűtésrendszert. Máskép ugyan annyit fogyaszt mint a régi.
2022. júl. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
18%

Tévedés amit az 1 es írt.

Semmit sem kell csinálnod,csak a kondenzációs kazánt nem szabad 60 fok felett üzemeltetni.Mert utána már úgy dolgozik mint 1 turbós.

Már a szerelők is kb 58 fokra állítják.Mára 40 fokos radiátorok is melegítenk.

2022. júl. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
30%

Ősszel és tavasszal a kevésbé hideg időszakban azért minden házban adottak a feltételek a kondenzációs üzemmódhoz. Ezek a modern gázkazánok a 40-45°C előremenő hőmérsékletet állítják elő 30-50%-al olcsóbban. Vagyis ha te tudsz fűteni ennyivel, akkor jó választás lesz, ha viszont 50-60°C kell télen, különben nem adnak le elég hőt a radiátorok, akkor ugyan ott vagy, mint a mostani FÉG-el.


Arra figyelj, hogy a hőcserélőjük _sokkal_ érzékenyebb. A régi vascsöves rendszerekre nem javasolt direkt rákötni, a legkisebb iszaptól képesek meghibásodni. Hőcserélővel megoldható, de úgy meg veszteséget viszel a rendszerbe, megint ott vagy hogy nem nyersz sokat.


Én itthon kiszálltam 10 éve ebből a gázos témából, klímával fűtök. A padláson 30 cm gyapot, a falon 16 cm hungi van.

2022. júl. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%
2# te meg tévedsz. A 60 sok. Ráállítják a szakemberek, mert a méretezetlen radiátorok 40-50 fokon nem tudják kifűteni a házat. És így magas hőfokon a kazán is szarabbul üzemel. Ez meg valós tény!
2022. júl. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Vas radiátorok vannak amik kb 40 évesek a rendszerrel együtt. Hideg télen 40 fokkal nem fűti be a házat, mert valóban alul van méretezve és viszonylag nagy a belmagasság (310).
2022. júl. 17. 20:23
 6/10 anonim ***** válasza:
78%
35-40 fokos előremenővel optimális a kondenzáció. 45-nél kevesebb, 50-nél már szinte alig kondenzál. 60 fokos víznél már olyan nagy lánggal ég, olyan huzat mellett, hogy fogyasztásban semmi különbség egy mai fullos kazán és egy régiség között.
2022. júl. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Elengedtem én is a gázt. Minden ősszel szerelgetni kellett valamit a kazánon, az új kazánhoz meg gáz terv, új kémény, új csövek, új radiátorok, meg anyám kínja. Klíma lett és h-tarifa.
2022. júl. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
18%

Azt hiszem akik villany fűtésre rendezkedtek be,most jön a fekete leves.

A H tarifa is piaci áron lesz.Nem lesz itt semmilyen kibújás,az energiát meg kell fizetni.

2022. júl. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, de a klíma miatt még mindig jobban járok. Jó időben simán megvan a 4-5 SCOP. A fűtőpanelnak meg sosem több 1-nél. A gázkazán is csak 1,3-at tud legjobb esetben.
2022. júl. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Lassan 1 éve cseréltük kazánt, régi 15 éves Vaillantot egy új Vaillantra.


Összesen kb 1.2M körül volt a végösszeg.


Előtte sima termosztátok voltak. Ha leesett az adott hőmérséklet alá, akkor bekapcsolt és fűtötte amíg fék fokkal feljebb nem ment a kívánttól.

Nagyon hideg időben 20-30 percenként is kapcsolt. Persze túlfűtött jellemzően.


A kondenzációs más sztori. Vezérlő van benne meg rendes termosztátok. Szabályozzák, hogy ha közel a kívánt hőmérséklet, akkor leszabályoz, mint egy inverteres klíma. Nem fűt túl, gazdságosabb. Viszont cserébe fűtés időben folyamatosan jár a kazán, hisz alacsonyabb hőmérsékleten fűt.


A rendszer régi volt, pár folyamatosan csinálgatom. Már a ház legtöbb részében lecseréltem a radiátorokat és a csöveket. Még így is sok cső van. Megmaradtam kb a régi csőméretek rányainál, azaz alapból 26os csővel dolgoztam és a radiátoroknál szűkítettem le 20-asra.


A régi rendszer nagyon régen gravitációs lehetett, ezért volt ilyen.

A kazánosok már többször mondták, hogy nagyon vastag csöveket használok. Én nem bántam meg, van puffer. Jól működik.


Előtte a régi kazánnal spórolgattunk, nem ment mindenhol a fűtés s fizettük xFt-ot.

Az új kaznnál nyomtuk mindenhol, nem is keveset. És kb ugyanannyira, sőt néha még olcsóbbra jött ki.

Szóval régi rendszernél is van értelme. Persze az se mind1, hogy mennyire van hideg, pl nem a kazán előnye ha enyhe a teled.

2022. júl. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!