Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Légkondi felszerelés gangos,...

Légkondi felszerelés gangos, régi polgári lakásnál, ha nincs erkély?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Több weboldalon is olvastam, hogy az utcafrontra nem lehet a klímák kültérijét kirakni, viszont a belső udvar felé sem javasolják, mert zavarni fogja a szomszédokat.

A kérdésem az, hogy akkor mégis hogy lehet megoldani a klíma felszerelést ezeknél a régi polgári lakásoknál? Van ezzel valakinek tapasztalata? (Sajnos erkélyem sincs, ahová el lehetne rejteni.)

Budapesten a 7. kerületben lakom és itt sem nagyon látni a házak oldalán klímát. Viszont szerintem már tényleg olyanok a nyarak az országban, hogy 2-3 hét tuti van egy ávbem, amikor egész egyszerűen nem lehet elviselni a forróságot, főleg éjszaka (ma jó ha 1-2 órát sikerült aludnom).



2022. júl. 23. 13:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A közös képviselővel beszélj, hogy van-e akadálya annak, hogy a belső udvar felőli falra rakasd. Hallottam már olyat, ahol megszavaztatták ezt a lakókkal, meg olyat is, ahol kiderült, hogy műemléki védelem alatt áll a ház, és még a belső homlokzatra sem engednek emiatt kivezetni semmit.
2022. júl. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 gabesz147 ***** válasza:

Nem olcsó. Monoblokk klíma. Csak két kis nyílás látszik a falon felszerelés után.

[link]

2022. júl. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#2

Na ez már valami, ilyenről nem is hallottam.

De ezek nem hangosak "befelé"?

2022. júl. 24. 11:42
 4/5 gabesz147 ***** válasza:

#2 voltam, sajnos ezt nem tudom, nekem hagyományos klíma van, erkélyen a külső egységgel.

Ennyi pénzért talán me vészes a zaj, de érdeklődj a boltokban, és termékleírásokban esetleg írnak decibeleket is.


Ezen a linken látszik, -másik cég- hogy néz ki a kivezető nyílás.


[link]

2022. júl. 25. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
44%

Legvégső esetben az is megoldás lehet, ha van pl. egy spájz a lakásban. Oda mehet a kültéri, viszont kell két nyílás a falra, illetve egy ventilátor, ami cseréli a levegőt a helyiségben. Sok bolt pincéje van így megoldva, ott vannak a kültérik, plusz a hűtőpultok aggregátjai is, a ventilátor meg cseréli a levegőt.

Semmiképp se maradj klíma nélkül 1-2 maradi szabály miatt.

2022. szept. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!