Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogy kell áthidaló fölé...

Tamas3791 kérdése:

Hogy kell áthidaló fölé téglasort tenni?

Figyelt kérdés

Áthidalót szeretnénk beépíteni vályogházba 2,5m est, kb 30-35cm feküdne fel a falra, mivel nem vagyok kőműves és nincs a környéken egy sem ezért az a kérdés hogyan kellene a téglát fölé falazni?


Kivéssük a helyét az áthidalónak, betesszük, de fölé kell falazni vagy betonozni, azt hogyan kellene



2022. aug. 8. 11:55
 1/9 anonim ***** válasza:
57%

De miért kell fölé falazni?

Bevésed az áthidalót, az egyiket az egyik oldalról, majd a másikat a másik oldalról. Felfekteted, hézagolod, majd ezt követően vésed csak ki az áthidaló alatt a nyílászáró helyét. Meglehet csinálni alátámasztás nélkül is, de ha tudsz bérelni két tartólábat meg egy vastag pallót, akkor az úgy biztos, ha alátámasztod a mennyezetet.

2022. aug. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az alátámasztás azért fontos lenne.Az áthidaló fölé nyomjál be maltert,ne levegőben lógjon a fal.Aztán hagy ezt 1-2 napig kötni.

Ezután jöhet a fal másik oldala .

2022. aug. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az előttem valok jól írták de mivel vályogház (és nem vagy szakember és a nyilás is elég nagy ) én csak konzultálnék egy szakival .
2022. aug. 9. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"De miért kell fölé falazni?"

Azért, mert önmagában pl. ez a termék nem teherhordó:

[link]

Míg ez, mint a leírásában is szerepel, igen:

[link]

Az előbbi csak a húzó erőket veszi fel önmagában, a nyomóerőket nem. Ezért vagy fölé kell betonozni, vagy pedig kisméretű téglából fölé kell falazni (még akkor is, ha egy újonnan, nagy méretű lyukacsos téglából épülő házról van szó).

Az utóbbi terméknél nincs erre szükség.


"Bevésed az áthidalót, az egyiket az egyik oldalról, majd a másikat a másik oldalról."

Valószínűleg 3 is kell egymás mellé...

2022. aug. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg akkor befog vésni hármat, ha három is kell. Linkelhetsz egyet, ami nem jó, de ki a f...m mondta, hogy azt tegye be? Ő sem linkelte, hogy ezt fogja betenni!
2022. aug. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#5 Nem tudom, miért kell felkapni a vizet. Én szerintem korrektül válaszoltam a te kérdésedre, hogy miért kell (bizonyos esetben) fölé falazni. A kérdezőnek is valószínűleg olyan mondhatta egyáltalán a föléfalazást, akinél fölé kellett falazni, mert olyan áthidalót raktak be, ami ezt igényli. Olyat rak be a kérdező, amilyet akar (sőt remélem, hogy a válaszommal megmutattam neki, hogy választhat olyat is, aminél nem kell föléfalazni), de például annak a típusnak, amit linkeltem is, és önmagában teherhordó, hátránya, hogy nem olyan lapos, mint a másik fajta, hanem a lyukacsos téglák rendes magasságával egyezik meg. Ez egy új építésű háznál persze előny, egy meglévő házba berakásnál már kevésbé.


Száz szónak is egy a vége, kérdező, jó lenne, ha kőművessel (méghozzá valódi, hozzáértő kőművessel, nem a szomszéd 70 éves géplakatos Jóska bácsival vagy a sarki segédmunkás Gazsival) konzultálnál és dolgoztatnál, egy ilyen ugyanis tudni fogja, hogy milyen áthidalót lenne érdemes nálad beépíteni, illetve az esetlegesen szükséges föléfalazást hogyan kell megcsinálni. Persze nem lesz olcsó, de szerintem megéri áldozni arra, hogy ne szakadjon az ember fejére a ház egy rosszul kivitelezett áthidalás miatt.

2022. aug. 13. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Pihent fagerendából szokták nagyobb hosszon csinálni a kelleténél. Malter meg tégla vályogházba nem való, helyette inkább rendelj zsákos agyagot meg zsákos érett lótrágyát, szalmát meg tán csak találsz. Melós keverni, van technikája a felhordásnak is, de könnyen találsz uncsi videót magyarul, amin azért el lehet menni.
2022. aug. 13. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Kedves mindenki

Az áthidalók megvannak már 10x10 es porotherm áthidaló 2,5m hosszú


Mind két oldalon 25cm fog felfeküdni, a falra


Na és a kérdés hogy kell-e fölé téglasort tenni vagy elég malterrel kitölteni a réseket fölötte? Vályog ház ez a lényeg

2022. aug. 13. 18:48
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem csak az áthidaló nem lessz elég oszlopok is kellenek .Mihez kötöd a falat?A réseket meg vályoggal illene kitölteni.
2022. aug. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!