Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Valóban ennyi áramot fogyaszta...

Valóban ennyi áramot fogyasztanak a munkagépek?

Figyelt kérdés
Néhány éve örököltünk egy házat vidéken, és idén elkezdtük felújítani. Mivel messze van, az építkezést nem tudjuk felügyelni, csak telefonon egyeztetek a kivitelezővel és utóljára pontosan ma 2 hete voltam a helyszínen. Az építkezés rendben megy, elégedett vagyok az eddigi munkával, csak az áramfogyasztást találom szokatlannak. Az utóbbi 2hétben (10munkanap) alatt 779 kwh-t fogyasztottak. Semmi fogyasztó nincs a házban, ezidő alatt kizárólag csak a munkagépek üzemeltek, mint a betonkeverő, fúró, sarokcsiszoló stb. Nem tudom megérteni, hogy 80 munkaóra alatt hogyan lehetett ekkora fogyasztás. Átlagosan ez óránként közel 10kwh! Ez reális lenne?

2022. aug. 15. 15:39
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
84%

"Ha normál hálózat kisautomatái nem is engednek át ennyit."


Miért is nem? 10 kW az 3x14 amper. De még ha úgy számolsz hogy nem egyenletes a fogyasztás, és ennek a dulája a pillanatnyi maximum, az 28 A fázisonmként. Azért közel nem fehér holló családi házaknál a 3x32 amperes hálózat. Nálunk is annyi van, pedig egy átlagos, 20+ éve épült vidéki házról van szó.

2022. aug. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Végül kiderült, hogy a kivitelező pofátlanul itt töltötte az elektromos autóját. Nemcsak munkaidő alatt, estére is itthagyta. Próbált mentegetőzni, hogy ő szólni akart, csak elfelejtette meg hogy természetesen kifizeti...na persze, ha szólni akart akkor miért várta meg, hogy rákérdezzek? Végül annyiban maradtunk, hogy kifizeti a fogyasztás 100%-át, azt is amit a munkagépek fogyasztottak.
2022. aug. 16. 17:25
 13/13 bamboochatheone ***** válasza:
Az igen :D Jól nyomta, van bőr a pofin. :D
2022. aug. 17. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!