Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Régi nem használt emésztőgödör...

Régi nem használt emésztőgödörből hogy kell kiszedni a szemetet?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tavasszal vásároltunk egy házat egy telekkel, ami rendelkezik egy használaton kívüli 8m³-es emésztőgödörrel amibe eddig bele se néztünk. Mivel pont oda ahol a fedele van szeretnénk építeni egy kis kerti sütögetőt/filagóriát, így kíváncsiságból megnéztük mi van benne. Amikor felnyitottam a fedelét megláttam hogy tele van szeméttel. Rengeteg ruha, paplan, háztartási eszközök, edények, régi henger formájú mosógép, régi tv és egyéb dolgok vannak beledobálva....

Mint ahogy később megtudtam az örökségbe kapott házat kiürítették és ide dobálták a házban talált dolgokat ami befért, majd a házat eladták.


Nos, az lenne a kérdésem hogy mit kezdjek ezzel? Hogyan kéne kiszedni? Bemászni nem merek.

A területre szeretnék húzatni egy beton alapot.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2022. aug. 15. 18:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Jó nagy bunkóságot műveltek. Sok lehetőséged nincs. Kitakaríttatod egy konténerbe és elviteted vagy feltöltöd, lebetonozod.
2022. aug. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen, gondolom nem akarták fizetni a konténer hozatást, és az elszállítást. De ezt akkor se így kéne megoldani..

Nem veszélyes ezekbe belemászni a különböző gázok miatt?

Bele szagolva nem büdös, de nem látom hogy van e benne víz mert majdnem teljesen fel van töltve a holmikkal.

Akinek eddig említettem azt mondta hogy ne szedjek ki semmit, tegyem vissza a fedelét és betonozzam le.

Hát nem tudom, tanácstalan vagyok..

Ti mit javasolnátok?

2022. aug. 16. 01:35
 3/7 anonim ***** válasza:

Bevasalva rábetonozhatsz! Kiönteni nem kell a gödröt! Nálam is a terasz úgy lett utólag rábetonozva az emésztőgödörre, de engem k...ra zavarna, ha tele lenne szeméttel, úgyhogy én kirámolnám. Kérdezd meg a szomszédot, hogy hozzávetőlegesen mikor épült ki a csatornarendszer. Ha már régen, akkor abban nincs se gáz, se víz, se semmi, már csak "salak", azaz már a sz-r is elbomlott, földszerű anyag van az alján. Le kell mászni és ki kell kínlódni onnan mindent. Ami kitehető lomtalanítás során, azt lomtalanításkor kitenni, ami nem, azt a megfelelő helyen leadni. Lelehet adni elektronikai hulladékot is, csak meg kell keresni hol adhatod azt le. Felhívod a szemételszállító céget és megkérdezed mikor lesz a következő lomtalanítás, és ennek a projectnek akkor állsz neki, előtte pár nappal, így egyből a kapuba rámolhatod azt, amit kivettél a gödörből. Ha jól zár a gödör, nem szivárgós, akkor kitisztítva lehet belőle esővíztároló, és így, hogy 8 köbös még van is értelme, de akár lehet belőle pince is, ha megásod oldalról, és csinálsz egy lejáratot. Én kb. 3 éve tervezem, hogy pince lesz belőle, de még mindig nem jutottam el odáig, pedig nálam tiszta a gödör.


Ha esetleg úgy kell rábetonoznod, hogy a terasz lemezbeton rányúlna a gödör nyílásra is, az úgy már elég trükkös, azt nem javaslom, hogy az aknafedélre betonozz rá! Ahhoz be kellene tudni zsaluzni alulról és úgy kell tudni építeni a zsaluzatot tartó szerkezetet, hogy még mellette kis is tudjál bújni (nyilván nem akarsz lenn maradni), azaz ahhoz muszáj kirámolnod! Azt javaslom, hogy a meglévő betonba az akna nyílásnál (miután a zsalu kész van) fúrj be jobbról, balról több helyen és hosszan, majd ebbe dugj be vasat, csináld ezt meg sűrűn, és így öntsd ki betonnal az akna nyílást az akna felső síkjáig. Ha ez megvan, megkötött, csak ezt követően lehet erre rábetonozni.

Belehet perelni az előző tulajdonost, ha esetleg ér neked ennyit a történet, de szerintem kár a gőzért.

2022. aug. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem kell félni, semmi bajod nem lesz.


Sajnos, csak a lemászás segít!

2022. aug. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

3as. Nagyon köszönöm a részletes választ!

De az a helyzet hogy nincs ezzel más tervem mint a megszüntetése.

Jó ötletnek láttam kitisztítva felhasználni esővíz tárolásra, de már van egy ilyen a kertben (talán egy régebbi emésztő volt ami kisebb)

A csatorna fedele az utólagos kert feltöltés miatt a földszint alá kb 10cm el került, így tudna meglapulni a fedél a betonban.

Mivel megszeretném szűntetni, ígyis úgyis fel lenne töltve homokkal vagy törmelékkel.

Haverokat megkérdeztem akik segítenének építeni és azt mondták hogy ne szenvedjek a cucc kipakolással.

Lehet ez lesz mert nagyon sok meló lenne, és egy beton kockában el van az a föld alatt.

Max annyit sajnálok hogy a háztartási eszközök java része még teljesen használható lenne, és a tv a mosógép a hajszárító szerintem még működik csak nagyon régiek. Amiket látok a nyílásból.

Jah és reggel a kávémmal a gödör nyílásához gugoltam és bentebb észrevettem egy nagyonrégi fadobozos rádiót is.

Ezen dilemmázok hogy pakoljam e ki a rengeteg holmit, vagy ne foglalkozzak vele..

2022. aug. 16. 11:16
 6/7 anonim ***** válasza:
Te tudod, meglátásom szerint hibát követsz el! Természetesen egy víztározót bármikor tudsz csinálni, nem egy nagy történet és egyelőre még nem is egy horribilis összeg, de ez ott van és 8 köbös! A másik mint írtad kisebb. Az időjárásunk pedig egyre inkább abba az irányba tolódik, hogy a téli aszály megjelenése mellett a nyári aszályos időszak egyre hosszabb ideig tart. Az éves csapadékmennyiség még mindig lehetővé teszi akár azt, hogy egy 8 köböst megtölts, sőt még azt is, hogy emellett a kisebb tározót is megtöltsd, ellenben abba az irányba tartunk, hogy előbb-utóbb minden egyes településen szükséges lesz a víz használatot korlátozni, első körben megtiltják az öntözést, de lesz még ennél erősebb korlátozás is! Ha ezt nem mented meg, azt k...ra bánni fogod előbb-utóbb. Ha ezt most kipakolod és kihordod belőle a salakot, akkor ez ott van, mint lehetőség, nem kér kenyeret! Mégha rá is betonozol, oldalról bármikor megáshatod, és bele vezetheted az esővizet, és megszívhatod egy házi vízművel, ha rábetonozol úgy, hogy benn marad a cucc, akkor ez használhatatlan. Ha vannak haverok, akkor miért volna olyan nehéz kirámolni? Pár óra alatt megvagytok. Egy valaki lemászik, a könnyebb dolgokat kiadja kézben, a nehezebbekre köt kötelet. Könnyebb meló lesz, mint a betonozás, abban biztos vagyok!
2022. aug. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azok a régi vackok nem kellenek senkinek!


Nálunk téglával van kirakva az oldala, így elszivárgott a víz, kevesebbet kellett szippantani.

2022. aug. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!