Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Milyen kompresszor és festéksz...

Milyen kompresszor és festékszóró pisztoly jó szobafestéshez?

Figyelt kérdés
Szeretném kifesteni a lakást szórással. Nem akarok túl sokat költeni a felszerelésre, de olyan kompresszort és szórópisztolyt szeretnék venni, amit utána másra is lehet használni (a kompresszort pl. homokfúvásra, a szórópisztolyt fa- és fémfelületek festésére). Milyet érdemes venni? Lehet 30-50e Ft között kapni Parkside -ot meg hasonló kaliberű 10 bar -os kompresszorokat, és 4-5e Ft -os pisztolyokat. Ezekkel lehet falat festeni?

2022. szept. 2. 18:40
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
Lakást hengerezni szokták,még a festő mesterek is .
2022. szept. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Eddig én is úgy csináltam, de gondoltam, szórással talán nem csöpög le festés alatt, és egyenletesebben terül szét.
2022. szept. 2. 19:24
 3/7 anonim válasza:
100%
A lecseppenés (megfolyás) mindkét technikával előfordulhat, ha nem megfelelően csinálják. Szobafestéshez én a rövidszőrű hengert javaslom, alaposan lecsepegtetve a rácson. Nézz festésről videót youtuben. Mi is ott tanultunk meg festeni. No nem mondom, hogy az első két szoba az referenciamunka lett, de azóta már jól megy :)
2022. szept. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Falfestéshez ezek a festékek túl sürűek, az egy ilyen barkácsgép nem fogja kifújni,vagy csak fröcsögve. Sokkal jobb és tisztább munkát lehet végezni hengerrel.
2022. szept. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ehhez spéci festékszóró kell 300E-től felfele kezdődnek, és csak erre tudod használni. Szóráshoz is kell mimum pár hónap gyakorlat mire normálisan tudsz vele festeni.
2022. szept. 2. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

5: Ez csak 60e Ft, de szerintem nem rossz:


[link]

2022. szept. 3. 00:45
 7/7 anonim ***** válasza:

#6 Ez is csak levegőporlasztásos elven működik, amihez a festéket erősen fel kell higítani, különben csak fröcsögni fog, viszont akkor meg nem fog takarni, lassabban szárad, és több rétegben kell átmenned a felületen. A amikel falat festenek, az nem ilyen, hanem olyan minél a külső egysége, nagynyomással (200+Bar), és levegő nélkül nyomja bele a pisztolyba a festéket.


Szerintem otthoni festésre még bérelni sem éri meg.

[link]

2022. szept. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!