Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Üveggyapot alá kell valamit...

Üveggyapot alá kell valamit tenni?

Figyelt kérdés

Sok videót láttam de mind új építésű házak, padlások szigetelését mutatja.

Padlást szeretném leteríteni üveggyapottal, régi építésű ház, puha a padlás amikor rálépek, van ahol látszik, hogy lécek vannak lerakva alatta pedig szalma. Tetején pedig föld és az egész ilyen rugalmas.

DE van még 20cm a gerendákig, szóval oda pont beférne az üveggyapot. Tegyek alá még valamit vagy csak terítsem le?



2022. szept. 5. 06:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Párazárás kell alá.

Ha gerenda közt akarod kitölteni, oda is fólia kell, gerendán is átmannyen. De a gerendák tetejere is kell szigetelés.

2022. szept. 5. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Párazáró fólia, arra mehet a gyapot.
2022. szept. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A pára áteresztő fólia milyen esetben kellene?
2022. szept. 5. 10:04
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Azt a tetejére rakhatsz, ha akarsz.


Ha véletlenül a párazáró ellenére felszállna pára, akkor az ki tudjon menni még tovább felfele, azért páraáteresztő.

És hogy egyáltalán minek fölé fólia: ha megsérül a tetőd, ott beeshet a hó. Ha szerencséd van, a hó megáll a fólia tetején és szépen elpárolog, ahelyett, hogy beleolvadna a gyapotodba.

Szerintem felesleges, de Te döntesz a saját pénztárcádról-energiádról-idődről, nyugodtan tehetsz.

2022. szept. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Láttam videót, hogy karton papírt raktak a gyapot alá és hogy jól zár úgy is. Ez működhet tényleg? Mert sokkal olcsóbb lenne.
2022. szept. 7. 14:35
 6/13 A kérdező kommentje:
2022. szept. 7. 14:37
 7/13 anonim ***** válasza:
A kartonpapír nem párazáró.
2022. szept. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem zár! És nem a karton lesz vizes, hanem a gyapot teteje-felső fele. A harmatpont a szigetelés felső felén van, nem a lakótér felől.
2022. szept. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Gondolkodtam (7es vagyok), és ha mindenáron meg akarod spórolni 1 tekeecs párazáró fólia megvásárlását (ami kb 20 ezer Ft), akkor én takaró fóliát vennék helyette. Tudod, amivel a bútorokat takarod le, szobafestés előtt.

Épp tegnap vettem az OBIban, 20 m2 = 300 Ft. Ebből 4 kivált egy tekercs párazárót, és funkcióban tudja ugyanazt, azaz zárja a pára útját.


Persze nincs rajta hőtükör (ami vagy hasznos vagy nem), meg macera vele dolgozni, de ha meg akarsz spórolni 20 ezer Ft-ot, akkor én ezzel helyettesíteném.

2022. szept. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Helyettesíteni lehet, de szinte biztos, hogy néhány év alatt szarrá megy.
2022. szept. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!