Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Századfordulós bérházba...

Századfordulós bérházba milyen fűtést érdemes beszerelni?

Figyelt kérdés

Egy 15-20 éves gázkazán van jelenleg, de gondolkodom, hogy hűtő-fűtő légkondira cserélném.

Megéri, vagy vegyek egy új kondenzációs gázkazánt?



2022. szept. 20. 21:52
 1/5 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

Hűtő fűtő klíma kb 300/egység és kell 3-4 egység lakás méretétől függően. Ez kb 1 misi.


A kondenzációs kazán jár egy kazánnal, egy teljesen új kéménnyel és mivel ez hidegebb vízzel takarékos így azzal hogy sokkal nagyobb radiátorokat kell beszerelni.

Ez több mint egy misi, inkább 4-5. Nem hiába toldozgatják foldozgatják a régi kazánokat.


Amit esetleg meg tudsz játszani az az, hogy kondenzációs kazán, régi radiátorral.

És szép lassan elkezded lecserélni a radiátorokat amint lesz pénzed egyre, csere.

Így kvázi túrbós 90% hatékonyságról fel tudod javítani a 110%os kondenzációs szintre a kazánt.

Viszont itt is magas a kezdőtőke igény.


Amivel még számolni kell az az aktuálpolitika, és lényegében fogadni a kimenetelre.

Én azt látom hogy a magyar kormány azzal számol idén még lesz gáz, de jövőre már nem. A tárolók tele, ezt a telet kibírjuk, de elkezdett egy olyan volumenű elektromos hálózat fejlesztést mint soha. Más országokban a gázt jobban "akciózzák", az áramot kevésbé. Pl Cseheknél a gáz fele a miénknek, de az áram 3x annyi a lakosság számára. Ők a gázban hisznek.


Én mindenesetre megtartom a régi, de zárt, túrbós kazánt, viszont elkezdtem felszerelni a lakást fűtő klímával

2022. szept. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Villany is olyan bizonytalan ,mint a gáz.Paks elkészülte még nagyon messze van.Én maradék a kondenzációs kazánnál.Manapság már olyan nincs,hogy olcsó.

A kondenzációsnak saját kéményrendszere van.Ha ebből a rövid is elegendő,nem nagy tétel.

2022. szept. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
6%
Infrapanel?
2022. szept. 21. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

@2

Igen, én ezért hagytam meg a kazánt és mellé jön a hőszivattyú.

Valamint van betonalap a lakásban egy kályha számára is az egyik szobában, még az is szóba jöhet.

2022. szept. 21. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

2.


Csak azt a kéményt egy ilyen lakás falán nem tolhatja ki.

2022. szept. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!