Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Most készűlök újrarakni a...

Darklord88 kérdése:

Most készűlök újrarakni a tetőszintig visszabontott kéményt.Tetőszint alá érdemes e visszabontani ,ha a habarcs már gyenge ott is vagy attól még tartani fogja a súlyt?Valamint halottam olyat ,

Figyelt kérdés
hogy 1 nap csak bizonyos magasságig lehet felhúzni ,mert ha túl magas szétnyomja az alsó sorokat.Mennyit lehet max 1 nap felhúzni? kb 10 sor az egész tetőszintig.
2022. szept. 22. 11:35
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Gyenge habarcs alatt azt értem amikor már kézzel le lehet szedni a téglákat mert a habarcs már szinte porlik.
2022. szept. 22. 11:42
 2/11 A kérdező kommentje:
Valamint 2 zsák falazóhabarcs elég e 10 sor téglához? :D
2022. szept. 22. 11:43
 3/11 A kérdező kommentje:
Elszámoltam kb 14-16 sor téglasor lesz ami 16x4 db tégla
2022. szept. 22. 11:44
 4/11 anonim ***** válasza:
a szembeszomszéd a pincéig bontotta vissza a harmatgyenge, eldugult kéményét...nagy meló, nyáron csinálták, de megérte. Valami nagyon erős, örökké tartó csővel bélelte(körérakta) a kéményt, a földszint tetejéig, onnan atomerős habarccsal végig. Válogatott téglával építette vissza. A kémény nem játék, ezt több évtizedre kell rakni, ráadásul légtömören. Láttam a TikTokon néhány videót erről.
2022. szept. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ahogy számolom, te igencsak kislukú kéményt raksz..


Hát nem tudom, falazóhabarcsban nem bíznék, kivéve, ha tuningolod cementtel.

Én még a mész-cement-szitált homoknál tartok.

2022. szept. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Kisméretű tömör téglából van a kémény 25x12x6,5 .Kb a felső 14-18 sor amit az idő tönkretett.Gondolom a tetőszint alatti rész jobb állapotban van.Remélem ha onnantól rakom újra elég stabil lesz.
2022. szept. 22. 12:18
 7/11 A kérdező kommentje:
Teljesen nem akarom és nem is tudnám visszabontani mivel anyagilag nem birnám kihozni valamint a falvastagság kb 50 cm amit kibontani elég macerás lenne.
2022. szept. 22. 12:20
 8/11 A kérdező kommentje:
Szóval mi az a magasság/sor amit ilyen nyirkos hűvösebb időben max fel tudok húzni ,hogy nem rodjon meg?És mennyi ideig várjak a következő sorok rakásig?
2022. szept. 22. 12:23
 9/11 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy kőművest hívnék, ha nem értek hozzá.
2022. szept. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Cemix falazóhabarcsot vettem remélem ez jó lesz hozzá.
2022. szept. 30. 12:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!