Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mi a teendő? Nem lesz probléma?

Mi a teendő? Nem lesz probléma?

Figyelt kérdés

Szeretném kérni a segítségeteket

Elkészültünk a lakásfelújítással. Szeretnénk beadni a kérelmet szüf felületen keresztül.

Több probléma is lenne

Az első az hogy a páromnak két utoneve van. Ugye bejelentkezik az ügyfélkapujába és automatikusan tölti a rendszer azt a rész hogy ki az igénylő.de a kèt utónevet egy kis téglalap a írja. Ez baj lehet? Mert úgy van feltüntetve hogy utonev és utonev 2. Bárhogy próbáltul nem tudjuk a két keresztényeket két külön utónèv részbe írni.


Második probléma.

Az egyik számlánkon online előre utalás szerepel de kártyaval lett fizetve mint egy internetes webshopban történő vásárlás. S emiatt a számla kiállítása is pár nappal kèsőbb történt meg mint a kifizetés. Ezt ha leírjuk saját szavainkkal kèt tanúval ellátva hogy rendeztük a számlát az megfelelő?


Harmadik probléma

A vállalozo nem részletezte a szamlát. Nem irt oda mértékegysègeket pl 3 ablak berakása vagy pl 20 nm vakolás és burkolás.

Újat nem fog írni sajnos. Itt is megoldható ha mi írjuk meg a saját szavainkkal.

Valamint ebben a szerződésben van egy új fal építése ez nem elszámolhato. Elég ha írunk róla pár sort H ezt kivesszük a számla összegèből?


Negyedik problèma

Ha van olyan amit gèppel majd kesőbb kézzel tollal írva töltünk ki az nem baj?



Ötödik probléma

Az utolsó számla dátuma. Oda csak az anyagköltsègről szólo számla felel meg vagy beleszámit a munkadijrol adott számla is? Mert az első esetben 2022.08.05. de ha beleszámít a munkadijról szóló is akkor 2022.08.30.


Köszönöm szépen a segítséget és tájèkoztatást.


2022. szept. 29. 11:13
 1/1 Majatom ***** válasza:
100%

5: munkadíj is lehet, tehát a legkésőbbi számla dátuma számít.


Én úgy csináltam, hogy letöltöttem a kincstár oldaláról a kérelem nyomtatványt doc-ban, meg a számlaösszesítőt excellben, azokat kitöltöttem, és az eredeti számlákkal együtt bementem egy kormányablakba, és ott adtam be. Pár tippet is mondtak, szerintem a többi kérdésedet is meg tudják ott válaszolni. Nekem is van ügyfélkapum, elég jártasnak is tartom magam az informatikában, mégis egyszerűbbnek láttam így, mint az online felület használatát.

2022. szept. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!