Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Járólap lerakásával kapcsolatb...

Járólap lerakásával kapcsolatban lenne egy kérdésem. Régi parasztházban, régi kő járólap kerülne lecserélésre. Ebből két problémám adódott.1. Nehéz felszedni 2. Kb.6 cm szintkülönbség van a szoba két vége között. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

A fő kérdésem az lenne, hogy mivel lehet 6cm szintkülönbséget eltüntetni? Az aljzatkiegyenlítő tudomásom szerint néhány mm, max 1-2 cm-re ideális, bár gondolom, hogy ki lehet önteni 10 cm vastagon is, ha az embernek elég pénze és ideje van, hogy megvárja a száradást.

A jelenlegi járólapon lehetséges a kiegyenlítés vagy mindenképp fel kell szedni?

Amennyiben felszedem, rá kellene betonozni?

Persze síkba lehet rakni így is, de nem lesz vízszintes, 1-2 cm nem is zavarna, de 6cm...

Mondhatjátok, hogy keressek fel szakembert és igazatok is van,de ennek ellenére érdekel a gyakorlati megoldás.

Aki meg vicceskedni akar az élje ki magát ahogy szeretné, ha ettől jobban érzi magát :D


2019. ápr. 14. 13:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Megsüllyedt vagy így csinálták? ha tényleg így van, én felverném az egész betont is, tennék alá hőszigetelést. Nem is értem, hogy lehetett egy helyiséget így lebetonozni.....

Én nem gányolnék, egyszer kerülne többe, de megcsináltatnám rendesen....

2019. ápr. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Osztom az egyes válaszát.
2019. ápr. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Règi parasztház...!

Jelenleg mibe van lerakva a járólap?

2019. ápr. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 mindentudó99 ***** válasza:
Aljzatkiegyenlítő több rétegben de elég költséges. Esetleg a 6 centiből 4 et vékony betonnal lehúzhatnád. Majd rá aljzatkiegyenlítő.
2019. ápr. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Amikor megvettük, már akkor is ilyen volt, így nem tudjuk pontosan mire lett rakva ez a régi járólap. A szobákban hajópadló volt homokon. A falnál a lapok szélénél homokos... megpróbáltam megnézni egyet de nem igazán akart feljönni, komolyabban a felújításig nem akartam a szobát szétbarmolni. Kaptam olyan tippet is, hogy flexibilis csemperagasztóval tüntessem el a durva különbséget. Aztán mehet rá a járólap, szintén flexibilissel. Hozzátenném ez is gányolás.
2019. ápr. 15. 06:06
 6/6 anonim ***** válasza:

Mivel règi parasztházról beszèlsz, feltètrlezem a nemlètező vízszigetelèst. Ha ebben az esetben betonozol, vagy bármi hasonlót csinálsz, nagy az esèlye a fal felvizesedèsènek. Mivel ezzel lezárnád a jelenleg párologtató felületet, a nedvessèg feljön a falon, salètromosodik, felvizesedik. Mivel most most csak ez marad párologtató felületnek, ès ez nagyságrendekkel kisebb mint a teljes sljzat.

Vagy vízszigeteled a falakat aljzatod ès ok. Vagy règiódszerrel újítod fel sz aljzatot, mint ahogy most van.

2019. ápr. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!