Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » A falon közvetlen a gázcső...

Jani44!!4! kérdése:

A falon közvetlen a gázcső mellett áthúzott elektromos kábel van egy régi lakrészben - jó ez így?

Figyelt kérdés

Most nincs gáz (mármint földgáz) a csőben, egy ideig ez így oké szerintem, a kérdés elsősorban arra vonatkozik, hogyha lenne, akkor el kéne-e vinni a vezetéket onnét, az mindjárt lehetne probléma szerintem, hogy a vezetékben kisebb töréseknél esetleg hő disszipálódhat az átmeneti ellenálláson.


Az elektromos kábel fázis/nulla/földelés háromeres.



2022. okt. 18. 22:44
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
"a vezetékben kisebb töréseknél esetleg hő disszipálódhat az átmeneti ellenálláson." Aha! Hát ez igy nagyon tudományos, meggyözö. Még egy kis relativitás elméletet kellene belevinned és akkor tényleg tuti lesz! De mi az értelme????
2022. okt. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%
Mit jelent a közvetlenül mellette? A konyhában nekünk is egymás mellett van a kettő, kb. 10 centi van a falban összesen a két cső között (az egyikben a gáz jön, a másikban a vezetékek futnak). Nemrég készült, szóval tutira szabályos.
2022. okt. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Semminek semmi baja sem lesz. A csőbe gondolom van gáz, csak a gázberendezés nincs bekapcsolva.
2022. okt. 19. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

2. Köszönöm a kérdést, a mellette az tényleg úgy bő 0 centit jelent, a kábel köpenye hozzáér a cső festéséhez.


3. A gáz elvileg rég el van zárva (amennyire tudom, nem megy be), szerintem már levegő lehet a csőben, de nyilván csak tippelek, meg nem is ez az állapot az érdekes.


(1. Háthogyha a vezeték 'eg van reccsenven oszt elkezd melegedni a szomszédba, hogy a gázcsőnek árt-árthat-e az e?)

2022. okt. 20. 02:31
 5/5 A kérdező kommentje:

Úgy tűnik, nem sikerült közelebb vinni a témát a boldog megválaszoltság felé, a minap eszembe jutott, és gugliztam egyet, beleolvastam.


Hátha valaki még megnézné: az egyik felvetett kockázat az volt, hogy esetleg rágcsálók unalmukban nekiugorhatnak a szigetelésnek, és így megrágott, lecsupaszodott rész miatt áram alá kerülhet a (fém) gázcső.


Mondjuk erre nem gondoltam, bár ilyen esetben remélik, hogy leold valamelyik megszakító, vagy ilyesmi.


Persze nem biztos, hogy élesben szerencsés az ilyesmit kipróbálni :)


Akit érdekelnek a részletek:


[link]


(És minden konstruktív hozzászólást így utólag is köszönök.)

2022. nov. 23. 00:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!