Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Elektromos hálózat teljes...

Elektromos hálózat teljes felújítása képesítés nélkül lehetséges?

Figyelt kérdés
A szakik munkaára nagyon felment, érdeklődnék, hogy kell-e bármilyen engedély ahhoz, hogy a lakásomban a teljes kábelrendszert korszerűsítsem saját szakállra? Esetleg van itt köztetek valaki akinek ez sikerült?

2022. szept. 2. 18:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Régi vályogházban gond nélkül megcsináltam.
2022. szept. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%

Egy rutinos csapat néhány nap alatt megcsinálja mindenestül, egy alaposabb laikusnak hetekig, hónapokig tarthat.

Utánajárás, szabványok, tippek-trükkök, szerszámok és anyagok beszerzése, vésés-bontás, kivitelezés, problémák, kevés az anyag, másmilyen anyag kell, zárva a bolt, nincs segítség, üvölt az asszony mert egy hónapja porban úszik a ház, stb.

Meg lehet csinálni, de nem kevés fejfájással jár.

2022. szept. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem kell, azt csinálsz, amit akarsz. De azért ismerd a korlátaidat, mert a saját és családod élete a tét.

(Én magam csináltam, képesítés nélkül, de a szükséges ismeretek birtokában.)

2022. szept. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%
Aki érti ezt a munkát,mert éveken át villanyszerelő mellett segédkezet,miért ne csinálhatná .Nem a szak képesitési papír a fontos .
2022. szept. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%
Persze. Csak ne feledd, ami téged ráz, egy gyereket már megölhet, a fürdőbe fürdéskor meg bárkit megöl egy pillanat alatt, ha valami hiányzik, vagy rosszul van csinálva.
2022. szept. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Kell érintésvédelmi felülvizsgálat, meg érintésvédelmi jegyzőkönyv is nem?
2022. szept. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Engedély nem kell. Elegendő ismeret okvetlen szükséges!
2022. szept. 3. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Megcsinálni megcsinálhatod, de ne is reménykedj abban, hogy kifizeti a károdat a biztosító, ha leég a ház.
2022. szept. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az az igazság, mivel több villanyszerelő fórumot is szoktam nézegetni, aki szakmunkás, azoknak a háromnegyed része sem érti a szabványokat. Ha van egy kérdésre 20 válasz, abból négy a jó, azokat egyenként ketten lájkolják, és 16 különféleképpen pocsék válasz, azokat meg egyenként hatan.

Na most akkor te vajon mit fogsz alakítani? Tudod, hogy nálatok a körzet TN vagy TT? Tudod, melyik esetben mit hová köss? Ésígytovább, végtelen sorban

2022. szept. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

En magam csinaltam egy 2 szintes csaladi hazat. Veses vedocso gipszeles majd vezetek behuzas es visszajavitas.

Ismeros szaki szerelvenyezte fel es kototte be a biztositek szekrenybe .

Ha o csinalt volna mindent a munkadij 800ezer lett volna. Igy hogy en megcsinaltam a piszkos melot egy 100 ast kert.


Jol atgondolva, sok utanajarassal meg lehet csinalni . Nekem 10 nap volt a melo.

2022. szept. 4. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!