Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kifolyószár csere (csap)...

Kifolyószár csere (csap) rosszat adott a bolti eladó?

Figyelt kérdés

Műszaki analfebéta vagyok, leszedtem a kifolyószárat elvittem a boltba, de az újat nem bírom felhelyezni.


Ezaz új

[link]


Ez a Régi

[link]


Az újhoz van egy külön kis plusz műanyag is van, ami szerintem már más típust jelez szerintem.


Egymás mellé rakva:

[link]


Egyformának tűnik, de a gumi tömítés sokkal vastagabbnak néz ki, pont amiatt nem is csúszik fel, nem tudom felnyomni a kifolyószárat a helyére.


Lehet a régi 18mm ez meg 18,6 arra tudok még tippelni. De fura hogy egy szakboltban, ennyi segítséget nem tudnak adni


Vagy csak én vagyok béna és jót adtak?



2022. nov. 14. 20:51
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Ezek pedig egyformák.Étkezési zsirral kend meg a tömitő gyűrüket,és úgy próbált a csapfelsőbe nyomni.A régi már kopottabb,persze hogy könnyen megy vissza .
2022. nov. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%

Víz-gáz-fűtésszerelő here.


Teljesen jót adtak, nyilván az új nehezebben megy fel mert nincs meglágyulva a gumi. Tegyél rá 1 kis mosogatószert esetleg, és határozottan told bele, nem cukorból van, bele fog az menni :)

2022. nov. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%

Jót adtak, te vagy a béna.

Zsírozd be és jobbra-balra tekerő mozdulatokkal nyomd bele.

2022. nov. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
26%

a régi az kludi vagy mofém, és NEM egyforma a mérete egyes noname kifolyó nyakakkal,mely kb 0.3mm vastagabb.

Vidd vissza ,adjon 1 mofémet.

2022. nov. 15. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A kettő egymás melletti képen a réginél szerintem nagyobb a távolság, a két gumigyűrű között.
2022. nov. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A 4# mondta meg a tutit. Nem egyforma a cső átmérő.

Lehet lepontozni minket, de 1982 óta épületgépészeti bolt(okban)ban dolgozom!

2022. nov. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!