Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Milyen anyagköltségei vannak...

Milyen anyagköltségei vannak egy elektromos padlófűtés rendszernek?

Figyelt kérdés
A nemrég megvett házunk fűtését részben ezzel szeretnénk megoldani és próbáltam tájékozódni. Azt az infót találtam, hogy elektromos padlófűtésnél maga a szerkezet négyzetméter ára átlagban 6-9 000. 100 négyzetméteres ház esetén viszont az átlag anyagköltség már 1 000 000-1 200 000.A beton alapnak még 10 cm-es emelésnél is kb 300 000 az anyagköltsége, de kerekítve így is csak 400 000nél járunk. Mi a többi?

2022. dec. 19. 13:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Pl. az, hogy rendelkeztek-e akkora áramkapacitással ami szükséges ehhez?

Illetve lesz-e elég nyugtató, ha megjönnek a villanyszámlák?


Van esetleg valami fűtési ötletetek a beharangozott -azaz várható- áramkimaradásokra is??

2022. dec. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Mint írtam, részben szeretnénk ezzel megoldani :) Van 2 szép nagy cserépkályhánk is. Az áramkapacitás természetesen fontos, de az szerintem nem számolandó bele a padlófűtés anyagköltségébe. Illetve tervben van napelemek beüzemelése, amihez már rendelkezésünkre áll egy elég nagy akkumulátorpakk és a házat is megvizsgáltattuk, megfelelő a telepítésre :)
2022. dec. 19. 21:31
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
Első és legfontosabb kérdés; a ház szigetelve van? Födém, lábazat, nyílászárók?
2022. dec. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem azt kérdeztem, hogy mennyi lesz a havi rezsiköltségem. A rendszer telepítésében a maradék 600 000 anyagköltséget nem értem, hogy mire számolják.
2022. dec. 19. 22:39
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan ember, aki napelemet akar telepíteni?


Télen nem süt a nap, így fűtés sem lesz.

2022. dec. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
És ez miben segít az anyagköltséggel kapcsolatos kérdésemben?
2022. dec. 20. 15:12
 7/13 anonim ***** válasza:
60%

Mit érdekel téged pár 100 ezer forint?


Ha olyan gazdag vagy, hogy villannyal akarsz fűteni egy 100 négyzetméteres házat, akkor ez igazán nem tétel.


Pár havi villanyszámlád lesz ennyi.

2022. dec. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de eleve nem érthető a kérdésed.

Azt írtad, hogy a beton megemelése:400.000 Ft.

A fűtőkábel beépítésének az ára: 1.200.000 Ft.

Ez alá valószínűleg kell hőszigetelés is párszázezerért.

Fölé kell valamilyen padlóburkolat ami újabb pármillió Ft. (Burkolat + munkadíj)

Nyilván kell bővíteni a bejövő hálózatot aminél a helyi szolgáltató díjszabása lesz az irányadó.

+ kell majd regisztrált villanyszerelő aki elvégzi a bekötést.


A napelemet meg nyugodtan felejtsd el, mert aki azt ígérte, hogy azzal tudsz majd fűteni, az hazudott.

(Az akkupakkal is csupán néhány órát tudnál.)


[link]

2022. dec. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

7-es

Simán kíváncsi vagyok rá, hogy mire megy el a maradék. Illetve egy szóval sem mondtam hogy a mi házunk 100 négyzetméteres, azért használtam ezt a méretet, mert egyrészt a leírásban így volt megadva, másrészt 100-assal egyszerűbb számolni. kb 50 lenne részlegesen ezzel fűtve, sőt inkább csak szinten tartva olyan 16-17 fokon, hogy amikor hazaérünk ne kelljen szétfagyni amíg bemelegszik a kályha.

8-as

rosszul értelmezted a leírást. Azt írtam 6-9 ezer maga a fűtő szerkezet/panel négyzetmétere ami ugye 100 négyzetméterre 90 000, a beton 300 ezer, ez együtt kerekítve 400 000

Az 1-1.2 milla pedig CSAK a fűtés kialakításának az ANYAGKÖLTSÉGE.Nem padló burkolat, nem munka, nem hőszigetelés, nem tervezés vagy ellenőrzés, nem az áramellátás bővítése ... csak és kizárólag a fűtés kialakításának az ANYAGköltsége [link]


Nem számoltunk olyasmivel, hogy majd ez fedezi az áramszámlánkat természetesen, inkább csak kiegészítésként használnánk áramkiesés esetére

A linket azért köszi ^_^

2022. dec. 20. 19:36
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

A mai világban elég nagy úri pazarlás az elektromos padlófűtés. 4-5x jobb az energia mérlege egy klímának, magyarul 1/4 áron fűtesz vele.


Továbbá az elektromos fűtés alá feltétlenül kell tenni minimum 5, de inkább 10 cm hőszigetelést. A hőszigetelés alá meg vízszigetelést. Azt a bitumenes lemezt pedig valamire rá kéne sütni: szerelőbeton. A szerelőbeton alá pedig kell valami tömörített réteg, különben megsüllyed az egész.

Szóval vannak még itt rejtett költségek.

Ne keseredj el, nálam is ugyan ez volt a helyzet. A padlócsere árából inkább szigeteltem a padlást és vettem új ablakokat, a fűtőkábel+hálózatbővítés árából pedig klímákat.

Évente 2000 kwh fogy és nem 18 fokban vacogunk. Ismerős beleugrott pár éve az elektromos padlófűtésbe, 10.000 kwh volt a tavalyi szezonja, az most évente bő 600.000 ft lenne. Szeptemberben már rakatta fel a klímákat...

2022. dec. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!