Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Álló csaptelep merev bekötőcsö...

Álló csaptelep merev bekötőcsövei levételkor visszaegyenesíthetők úgy, hogy máshol még felhasználható maradjon?

Figyelt kérdés

Régi Kludi Standard, tovább már nem marható a szelepülés, de tartalékba még jól jöhet.

Bekötői 3/8" sárgaréz csövek, a szeleptest aljába forrasztva (vagy nekem legalábbis úgy tűnik, amennyire a vízkőtől sikerült megszabadítani).

Visszagörbítéssel érdemes próbálkozni? (Nehogy a kagyló fajansza bánja az erőltetést. Még ha nem is a kagylót használom befogási pontnak, inkább a két csövet fogom egyszerre, akkor is.) Vagy kizárólag lefűrészelés?

Eredetileg az ilyet hidegen vagy melegen hajlították, miután átbújtatták a mosdó lyukán? (Már készen kaptuk anno a lakással.)

Nevezett típust ma is merev bekötővel gyártják. Milyen előnye van a flexicsőhöz képest?



2022. dec. 28. 23:10
 1/5 anonim ***** válasza:
79%

Kézzel lehet hajlitani, mivel a cső lágy vörösréz.

Vidd el a méhbe, kapsz érte egy ezrest.

2022. dec. 29. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
ha kiveszed, akkor hagyd úgy , felesleges egyenesíteni. Majd akkor, ha másik mosdóba szereled. A sok (felesleges)hajlítgatás nem tesz jót az anyagnak.
2022. dec. 29. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Milyen előnye van a flexicsőhöz képest?"


Igazából semmi, sőt én pl ott szívtam meg vele, hogy a garázs melletti WC-ben lévő mosdónál ilyen merev bekötőcsöves csaptelep volt, csak a korábi tulaj félbehagyta a beszerlést, úgy 10+ éve, és csak raktárnak használta. Én meg mikor nekiáltam befejezni, akkor kiderült, hogy ahhoz a csőmérethez már semmit nem lehet kapni, mert közben az újabb csapoknál már 8-as helyett 10-es csövel szerelték őket, és toldani kellett volna, de ugye roppantós sarokszelep , és ilyen végű flexicső se volt már ehhez a mérethez, de megoldottam ;)

2022. dec. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek!

#2: azért kellene visszahajlítani, hogy a két cső átférjen a mosdókagyló lyukján. (Terpesztve ugye nem megy át.) Nem feltétlenül egyenesre, csak hogy egymás mellé kerüljön a két cső. De akkor már inkább egyenesítés talán a jobb, mert ha egymás felé fordítom őket, akkor inkább csavarok rajtuk, ami úgy vélem, még rosszabb.

#1, tényleg vörös- és nem sárgaréz:)

2022. dec. 29. 10:59
 5/5 anonim ***** válasza:

Nyugodtan visszahajthatod, ennyitől nem lesz semmi baja, hidegen volt hajtva.

Ha a 70-es évekből származó csaptelep, akkor könnyen lehet, hogy új sarokszelepet is kell venned, mert mint írtam változott a csövek mérete, vagy akkor már átállsz flexi csöves bekötésre.

2022. dec. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!