Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kombi kazán mellé villanybojle...

Kombi kazán mellé villanybojler meleg víz puffernek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az lenne a kérdésem hogy van egy kombi kazánom ami átfolyósan melegít vizet, erre lehetne (azaz van-e olyan) bojler amit direktben lehetne kötni?


A dilemma hogy ha fűtő kazánom lenne, akkor indirekt tárolóval megoldható amiben csőkígyóval a kazán melegítene, és lehetne elektromos rásegítést igénybe venni fűtőpatronnal.


Nekem az lenne az elvárásom, hogy az átfolyós módban melegítené fel a vizet 30-60 (tetszőleges hőfokra) és ez befolyik a bojler hideg betápon, az elektromos meg rásegítene/szinten tartana


VAGY


Kazán melegít vizet átfolyósban, és a bojler is melegít magának külön, itt a bojler hideg betápja ténylegesen hideg víz (itt amúgy elég lenne nagyon kevés is, 20-40l) és ameddig a kazán vize nem lesz X, addig a bojlerből jönne a víz vagy rákeverne a bojler 60 fokos vízéből pár másodpercig a kazán vizére.


A cél hogy ezt az átfolyós átmeneti meleg víz hiányt kiküszöböljük, és ha a konyhában valaki kezet mos, a zuhany alatt álló ember víze ne hűljön ki.



2023. jan. 8. 19:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A villanybojlert felejts el. Egy normális meleg viz táróló kell ha igy szeretnéd megoldani.


[link]


A hőcserélő helyére a kazán átfolyos rendszere kell hogy kerüljőn.

2023. jan. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem érted a kombi kazán működését,ne akarjál már a meleg víz készitésből öszvért csinálni.
2023. jan. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Jo a puffer. Nekunk is igy csinaltak. Kesobb meg jol jott, hogy a kazannal levettem a viz hot es csak a bojlerre kapcsoltam at.


Ha meg nem kell a bojler akkor lekapcsolod es ennyi.

2023. jan. 9. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!