Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hajdu Cube Smart 200S villanyb...

Hajdu Cube Smart 200S villanybojler lesz felszerelve. Mekkora átmérőjű ötrétegű csövet használják a hideg illetve meleg víz szereléshez, hogy jól működjön a rendszer?

Figyelt kérdés
Lesz 2db Wc, 1db kád, 1db tusoló, 3db mosdó kagyló, 1db mosógép, 1db mosogató tálca, 1db mosogatógép. 26-os átmérőre gondoltam mint hideg-meleg gerinc és 20-as leágazás, hogy még véletlenül se legyen "leforrázva" az ember a tus alatt miközben lehúzom a wc-t.

2022. szept. 2. 22:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Fél colos van mindenhol.
2022. szept. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem vagyok vízszerelő, azonban a bojler becsatlakozása 3/4-es, így számomra az logikus, hogy a 26-os cső totál felesleges, mivel az 1 collnak felel meg, ahogy előttem írták. Hiába állsz oda a bojlerhez és építesz ki 26-os strangot a hideg vízhez, a melegvíztől ha eljössz szintén 26-al, azzal keresztmetszetet növelsz, aminek semmi értelme, mert azzal nyomást csökkentesz! Nekem 20/16-ot ajánlottak.
2022. szept. 3. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

* ahogy előttem írták, az téves (lemaradt a mondat másik fele)

Ha fél col lenne a strang is (16-os), azzal lehet elérni azt, hogy "leforrázod magadat".

2022. szept. 3. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Víz-gáz-fűtésszerelő vagyok


20-as gerinc 16-os leágazásokkal bőven elég.

2022. szept. 3. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Na köszi! Akkor jól tudtam, jól informáltak!
2022. szept. 3. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Hiába állsz oda a bojlerhez és építesz ki 26-os strangot a hideg vízhez, a melegvíztől ha eljössz szintén 26-al, azzal keresztmetszetet növelsz, aminek semmi értelme, mert azzal nyomást csökkentesz!"


Miért lenne a nagyobb csőtől kisseb a nyomás?????


Elvileg igy kell méretezni:

[link]


Ha nincs nagyon alacsony bejővő nyomás akkor szokott möködni a saccolásos modszer is.


Amúgy annak hogy valaki azt ítja nála müködik x csővel az kb semmit nem jelent. Ha nálad csak töredéke a bejővő nyomás akkor nálad már nem fog müködni ugyan az a rendszer.

2022. szept. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Elnézést kérek, lehet, hogy fogalmakkal nem volnék tisztában? Szóval ha (mindkét esetben ugyanakkora keresztmetszetű csőnél!!!) kinyitunk egy csapot és azon kifolyik teszem azt 2000L víz óránként, majd kinyitunk egy másik csapot, és azon kifolyik csak 1000L víz óránként, akkor nem a nyomáson dőlt el, ez a különbség? Mert ha nem, akkor igazad van, rosszul fogalmaztam.
2022. szept. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7 Ha az én válaszomra reagáltál akkor fogalmam sincs miről beszélsz.
2022. szept. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem? Pedig úgy gondolom egy érthető és félre nem érthető kérdést tettem föl! Ha ezek után nem gondolod végig, akkor azzal a helyzettel már nem kívánok semmit sem kezdeni.
2022. szept. 4. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!