Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Tippek Elektromos hálózat...

Tippek Elektromos hálózat felújításához?

Figyelt kérdés

Árammal kapcsolatban lenne pár kérdésem. Megoldások tippek érdekelnének. Illetve árak, hogy mi érné meg anyagilag a legjobban.

Vettünk egy kétszintes családi házat, az alsó szinten anyukámék a felsőn pedig mi leszünk. Lentre elektromos tűzhelyet, fentre pedig beépíthető sütőt és indukciós lapot szeretnénk. Ezen kívül 2 hűtő, 2 mosogatógép, 2 mosógép, szárítógép, mikró ilyesmik. Persze nyilván nem mindig minden menne egyszerre, de milyen hálózati kapacitás kéne, hogy ezeket elbírja? Lehet, hogy főzés közben mosnék is vagy szárítanék. Lehet anyukám is akkor főzne mikor én stb. Tehát a lényeg az lenne, hogy ne csapja le folyamatosan a biztosítékot. Mert a jelenlegi biztosan nem bírna el ennyi mindent.

Tényleg nagyon kezdő vagyok a témában bocsi!

A 380 nincs bent, megérné bekötni vagy van ennek bármi köze ehhez? Illetve milyen esetben kell egy házat újravezetékelni? Amper bővítésnél szükséges? Újravezetékelésnél minden falat szét kell vésni?



2023. febr. 3. 18:03
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Miért ignorálod a 8 választ? Belinkeltem a szabványokat és a számitási példát. Elvileg a mérnök is igy számolja, mondjuk annak érdemes utána nézni hogy még aktuális e szabvány.
2023. febr. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Hüha, ez már kicsit szőrszálhasogatás. :)

Hidd el, egy családi ház villanyszereléséhez nem fog senki villamosmérnököt hívni, hogy tervezze meg a villamos rendszert. 2 milláért.

2023. febr. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Amugymeg amikor villanyszerelőről beszélünk senki nem a legutolsó melósra gondol.
2023. febr. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

"Jó pár gépet felsoroltam, legalább 8 kéz kéne csak nekem, hogy azokat mind egyszerre elindítsam!"

"Lehet, hogy főzés közben mosnék is vagy szárítanék. Lehet anyukám is akkor főzne mikor én"


És még visszautasítanád a gyagyás minősítést, miközben szemlátomást az vagy. :D

2023. febr. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:
Ha neked ettől jobb napod lesz akkor gyagyás vagyok. Mindig el gondolkozom, mennyire kell élettelennek lenni ahhoz, hogy valaki itt élje ki magát miközben mások normálisan beszélgetnének?! Na, ilyen te féle szinthez kell gyagyásnak lenni!
2023. febr. 6. 11:28
 26/28 anonim ***** válasza:

"Miért ignorálod a 8 választ?"

Jobban teszi, abban a cikkben vannak hibák.

2023. febr. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
26 Miben hibás?
2023. febr. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
27 Gondoltam, szakembernek ennyi elég figyelmeztetésnek, alaposabban megnézi, aztán rájön.
2023. febr. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!