Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Központi vízszűrő rendszert...

Központi vízszűrő rendszert társasházi lakáson belül is lehet csináltatni? A mosógép/gázcirkó vizkövesség megelőzése céljából.

Figyelt kérdés

Felujitás során ha a vizvezetékeket is cserélni kell van rá mód, hogy vizkeménység ellen valahogy védekezzünk? a mosógép és a gázcirkó esetén gondolkozom rajta hogy nem ártana, de nem tudom ilyesmit csak házban lehet csinálni? illetve ha megoldható mennyire drága mulatság?


Köszönöm a válaszokat



2023. febr. 13. 14:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Tudsz eléjük szerelni

[link]

Vannak ilyen 1-1 gép elé betehetők

2023. febr. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem a fürdőben volt vízlágyító a mosógép előtt. Ez egy olasz készülék volt, kéthavonta kellett pótolni a speciális port.

Más elé nem mertem tenni, mert sem főzéshez, sem fürdéshez, pláne ivóíznek nem mertem lágyított vizet tenni. Létezik vízóra után szerelhető lágyító-szűrő, de az sem biztos, hogy ivásra mertem volna használni. A vízszűrő pedig nem szűrt, mert tiszta a városi víz(délBuda)


Szóval a vízkeménység járható út, keress rá a gúglin.. A gázcirkóhoz nem tudok hozzászólni. A mosogatógépnek van gyári saját lágyítója.

2023. febr. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
mi is Budán lakunk és nem szívesen isszuk a csapvizet. Bwt vízszűrő kancsót használunk és az megszűri a vízkövet is meg mindent mivel se vízköves belülről, szerintem nem egészséges sajnos a budai víz sem.
2023. febr. 14. 03:22
 4/4 anonim ***** válasza:
Lágyítja a vizet a kancsó, de iváshoz jobb a kemény.
2023. febr. 14. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!