Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hajdu Z200 ErP vagy 2 db Z120...

Hajdu Z200 ErP vagy 2 db Z120 ErP?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szerintetek inkább két darab 120 literes, vagy egy darab 200 literessel célszerűbb megoldani egy kétgenerációs családi ház használati melegvíz ellátását? Bekerülési költségek, karbantartás, üzemeltetés, ésszerűség tekintetében összességében melyik a jobb választás? Köszönöm előre is!!

2023. márc. 7. 19:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Az attól is függ, hogy 1 vagy kétszintes a ház és ha kétszintes, akkor egy gépészeti helyiségbe kerülne az 1 vagy 2 bojler avagy tud kerülni egy bojler a 2. szintre, mert ha tud, akkor célszerűbb a két bojler, ugyanis hacsak nem keringteted a házban a melegvizet, mire felér a 2. szintre a melegvíz, azzal sok vizet veszítesz!

Hajduról azért annyit elmondanék, hogy bár sokan ragaszkodnak hozzá, és én is így voltam vele idáig, de olyan szinten lettem vele lesz.patva, hogy soha többé nem veszek semmit, amihez a hajdu gyártónak köze van és mindenkit óva fogok inteni tőle a jövőben! Januárban vásároltam egy Hajdu bojlert, megérkezett úgy, hogy a melegvizes bekötésen totálisan el van b-szva a menet. Konkrétan az lehetett, hogy nem volt a helyén a cső, és ráb-sztak egyet kalapáccsal és sikerült a menetre ráütni és így volt pofája a gyártónak kiadni azt a gyárból, pontosabban a gyár dolgozójának! Beszéltem a bolttal, kezét felemelte, Ő ezzel nem tud mit kezdeni, felvették a jegyzőkönyvet, de hogy gyári hibával, garanciális hibákkal a gyártónak kell foglalkoznia, keressem fel a Hajdu-t ezzel. Felkerestem a területi képviselőt, ez történt január utolsó napján, garancialevél, számla, a hibáról képek és azóta hívogatom a faszit, már többször is ígérte, hogy megsürgeti a dolgot, de hogy Ő sem elégedett a brigáddal mostanában és ennyi... érted? Azt tudom csak b-szogatni ezzel, aki továbbadja a b-szogatásomat valakinek és március vége felé járunk lassan és még mindig itt röhög rajtam egy használhatatlan bojler! Ez egy hétvégi házban van, nem halok bele, hogy ilyen régóta áll az ügy, de képzeld mi van annál, aki lakja az ingatlant... Január vége óta már erősen megbüdösödtem volna, ha a Hajdun múlik, de szerintem előbb elvisz a stroke!

2023. márc. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod! Két külön szinten lenne a vízfelhasználás, viszont fentre csak vízszintes bojler férne el, azokról pedig nagyon rosszakat hallottam (nehéz vízkőteleníteni, stb). Ha a Hajdut nem, akkor milyen márkát lenne érdemes venni?
2023. márc. 19. 13:18
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez az amit nem tudok... Sokan vásárolják az aristont, valamelyiket könnyen lehet vízkőteleníteni, valamelyiket nem. Fekvő bojlert viszont véletlenül se vegyél, akkor inkább lent legyen két bojler vagy egy nagy! Fekvővel az a baj, hogy jó ha a felét kitudod venni belőle. Ha belegondolsz nagyon nem mindegy, hogy milyen magas a vízoszlop, ami a tartályban van. Ha fekszik, nyilván jóval alacsonyabb!!! Bojler úgy működik, hogy ha kinyitod a melegvizes csapot, akkor a tartályba alulról befolyik a hideg víz és tartály tetejéről pedig elfolyik a melegvíz. Ha fekszik a bojler, akkor jóval hamarabb elfogy a melegvíz, mert kisebb a vízoszlop!
2023. márc. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!