Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » EPS 100 Lépésálló hungarocellr...

EPS 100 Lépésálló hungarocellre lelehet tenni a laminált padlót?

Figyelt kérdés

Parketta fel lett szedve és a szintkülönbséget szeretnénk vissza építeni. A parketta homokba volt párnázva, a párnázást lent hagytuk, arra raknánk a lépésállót, és úgy rá a laminált padlót.

3 cm-es EPS 100 mennyire bírná a terhet? Betonozni nem szeretnénk nagyon sok aljzatbeton kellene. Termeszetesen még ami kell a laminált padló alá teszünk azt is.


2023. márc. 13. 07:18
 1/10 anonim ***** válasza:
32%

Én nem tennék rá.

Hullámozni fog mint a tenger, amikor mész rajta.

Inkább egy vastagabb OSB lapot csavarozz a meglévő párnafákra, és arra a laminált padló.

2023. márc. 13. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

Mivel nincs talajbnedvesseg elleni szigetelés így az EPS és az OSB sem jó.

Alapvető retegrendi hiányosságok vannak. Erre így laminált padlót rakni kvázi pénzkidobás.

2023. márc. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Egy vékony betonozás mindenképpen kellene, hogy meglegyen a lamináltnak a sík felület, utána tehetsz rá lépésállót mert bírni fogja. Nekem is van alatta 2 centis.
2023. márc. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

nálam ugyanígy száraz homok volt a hajópadló alatt. Erre hangyaírtót szórtam, majd fóliát terítettem. Erre tettem a celltáblának megfelelő méretben kiosztott párnafákat(szintezve) majd közé a lépésálló cell-t. Majd újabb fólia, + a laminálthoz kapott fóliák, és erre a padló. Ez tíz éve történt, nem hullámzik, nem recseg, csak szép. Persze szőnyeg az van rajta.


Csak lépésállóra lamináltat tenni? Nem tudom...kell az a párnafa...

2023. márc. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%
Parnafa laminalt ala? Keveritek a hajopadloval...
2023. márc. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Itt hangya, talajvíz nem igazán van mert 2. Emeleti tégla lakás. Nem hiszem, hogy hajópadló. A parketta volt beleszögelve. A párna fa ránézésre szintbe van persze ez majd ki lenne mérve, hogy valóban jól állnak e. De természetesen fóliát mi is tennénk alulra. Tehát ha jól értelmezem akkor az osb lap lenne az ideálisabb a laminált padlóhoz.
2023. márc. 13. 09:49
 7/10 A kérdező kommentje:

Körülbelül 40 négyzetmétert kellene akkor lebetonozni.

Ha már egy vékonyat húzunk rá akkor majdnem meglész a szint ami kell (2,5-3cm) de ez a 40 négyzetméter kb 100 zsák 25kg os aljzatbeton. Ezt szeretném elkerülni. Plusz az OSB lap illetve a lépésálló is olcsobbra jön ki.

A másik az is kérdéses, hogy meglehet így terhelni a lakást? Valószínűleg akkor statikust is kell hívjak.

2023. márc. 13. 09:56
 8/10 anonim ***** válasza:
Valami vízszigetelés akkor is kéne. A talajból érkező pára árt az EPS-nek, Osb-nek, lamináltnak egyaránt.
2023. márc. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A 3 cm betont most felejtsd el, széttöredezik az egész.

Párazáró fólia, majd rá nútféderes OSB lap, minimum 10 nm-es, párnafákhoz csavarozva.

Utánna alátét fólia, majd laminált padló.

2023. márc. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Tök jó lenne, ha nem csepepgetnék a T.Kérdezők az információt!

Mivel emeleti lakás így talajnedvességtől nem kell tartani. Ha nem akarsz betonozni vagy túl nagy lenne a teher meg tudod oldani szárazpadlóval is.

Én közvetlenül nem raknám a laminált padlót a hőszigetelésre (még XPS-re sem).

Lécváz + közé szigetelés + osb. Erre már mehet a laminált padló saját rendszere.

2023. márc. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!