Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Teljesen felújítandó háznál,...

Teljesen felújítandó háznál, ti hol kezdenétek és mi lenne a sorrend?

Figyelt kérdés

A ház maga 40 éve épült, téglából, szerkezetileg jó, de MINDEN 40 éves benne.


Mi ezeket tervezzük, de a sorrend még nem biztos. Ti hogy mennétek végig rajta, ami a minél hamarabbi beköltözést meggyorsítja?


Teljes külső nyílászárócsere

Homlokzat és födémszigetelés

Fűtéskorszerűsítés (jelenleg régi fajta konvektoros).

Újra vízcsövezés

Elektromos hálózat újrahúzása

Burkolás mindenhol is a házban


Tippek? Jelenleg pénzünk ezek közül kettőre van. Pl. nyílászáró és külső szigetelés. Vagy nyílászáró és fűtés.


2023. márc. 15. 15:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
45%

Én azzal kezdeném, hogy a padlót 30 cm mélyen kiásnám, mert ha volt is vízszigetelés, 40 év alatt tuti hogy tönkrement. A falakat is megnézetném egy szakival, nem árt egy injektálás.

Ezeket erősen ajánlott elvégeztetni, mert a penészesedést előzöd meg vele.


- víz és csatorna szerelés

- normális padló rétegrend víz- és hőszigeteléssel, aljzat- és szerelőbetonnal

- aljzatbeton öntése előtt villanyszerelés betonozható védőcsővel

- nyílászárók szerelése

- homlokzati szigetelés

- födém szigetelés

- szobafestés

- burkolás a legvégén, hogy ne kenjék, létrázzák össze a majszterek a vadi új burkolatot

2023. márc. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Én a víz, csatornával szoktam kezdeni, utánna a falak, villanyszerelés, ablak, ajtó, vakolatok javítása, burkolás, festés, parketta.

A külső szigetelés szerintem ráér a végén, mivel gondolom ott is lesz villanyszerelés.

2023. márc. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

érdekes, a fűtéskorszerűsítés kimaradt, pedig az egyik legdrágább beruházás.


...ezt elkerülendő, megnézném a konvektorok gyújtólángját, hőkapcsolója jó-e, és a nagyláng színét..ha minden stimmel, akkor nem nyúlnék a konvektorokhoz.


Általában fölülről megyünk lefelé, padlás szigetelés(szemetet lehordani, csakis felsöpört tiszta padlás jöhet szóba). Ha jó a tetőhéj(pala, cserép) akkor hagyni, ha pala van, és látszik rajta az idő vasfoga, akkor nem nyúlninampalához, és erre hőkezeléses zsindely-borítást.


Persze az anyagiakat sorolni kell, mi a legfontosabb.

2023. márc. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Igen, ugye a piszkos anyagaiak. Nagy a ház, nyílászáró csere plusz födém és homlokzatszigetelés az már eleve a 7 milliót súrolja alulról és akkor optimista voltam.

Ha a fűtéshez hozzá akarok nyúlni, 2 millió szerintem minimum, ugyanúgy a ház vízcsövezése, vagy legalább a vizes helyiségeké is plusz 2 m. Így már 11 milliónál járunk.

Fontos, hogy még nem költözünk bele, de direkt a legrágábbakkal akarjuk kezdeni, nem a ház belsejével törődünk egyelőre, mert csúnya (öreg), de azért nem vállalhatatlan.

2023. márc. 15. 16:58
 5/16 anonim ***** válasza:
Mi a nyílászárócserével, tető és ház teljes szigetelésével, illetve a fűtéskorszerűsítéssel kezdtük. Magyarul a házat műszakilag tettük rendbe, ez a legfontosabb. A belső dolgok várhatnak, az, hogy milyen a burkolat, csak esztétikai kérdés, de az, hogy milyen meleg van bent, illetve mennyit kell kifizetni fűtésre nagyon nem mindegy.
2023. márc. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

5


Mi is ezzel a hárommal kezdenénk, de rögtön 10 millióra ugrott a költség csak ezekből. :D Azt meg vagy 2 év mire összeszedjük...

2023. márc. 15. 17:47
 7/16 anonim ***** válasza:
46%

Amit meglehet venni,és tárolni is tudjátok,az meg kell venni.

Pl az ajtókat vétek berakni előre . Mit értesz fűtés korszerüsités alatt?

Központihoz lehet a csöveket is beszerelni.Kell e a villanyszereléshez,gázhoz tervező.Szakemberek mikorra vállalják a munkákat.

Akár hónapokat is kell rájuk várni.A mai árakon 25 millka sem takarja be .

2023. márc. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Értem. Mikor akartok költözni? Akkor a legelső szerintem a tető szigetelése, újrarakása legyen. Ugye ott megy el a meleg leginkább. Aztán meglátjátok a többi pénz hogy jön össze. Én akkor a nyílászárókat cserélném másodikként, és utána az egész szigetelés körbe. De jó lenne, ha legalább a tető, meg az ablakok fullosak lennének mire beköltöztök.
2023. márc. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

7

Azért a 25 millió elég erős túlzás. Már vannak ajánlataink, nagyjából kiszámoltuk.

2023. márc. 15. 17:53
 10/16 A kérdező kommentje:

8

Ráérünk beköltözni szerencsére. Két évet még tuti, hogy tudunk vele várni. :)

2023. márc. 15. 17:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!