Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Régi Kádár-kockát közetgyapott...

Furfangos Frigyes kérdése:

Régi Kádár-kockát közetgyapottal szigetelünk. Mindenhol le kell verni a régi vakolatot, vagy csak ott, ahol amúgy is kezd leválni?

Figyelt kérdés
Ismerősök körében megoszlanak a vélemények, kissé elbizonytalanodtam.

2023. márc. 26. 15:32
 1/8 anonim ***** válasza:
47%
Ha külső szigetelésre gondoltál,én ilyet kivülre nem raknék.
2023. márc. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%

Minek a túrónak vernéd le ott ahol jó még???

A kőzetgyapot amúgy ezerszer jobb mint a hungarocell mert szellőzik és kisebb az esély a penészedésre.

2023. márc. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 mindentudó99 ***** válasza:
75%
Dehogy kell leverni
2023. márc. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%

Nem kell leverni.

Új házat nem vakolnak duplán, ezert rakják a téglára, utána vakolják a hőszigetelést. Valamint a fal egyenes.

Régi háznál a vakolatra megy és utána ismét vakolod. Ha leversz mindent, akkor a görbe falra nem tudod rendesen felrakni, elöbb sík felületet kell csinálni. Vagyis vakolhatod újra.

Ami lejön azt kell javítani és kész. Soha nem verik le a régi vakolást

2023. márc. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
47%

Azokon a helyeken kell leverni ahol laza, kopog. A hiányos részeket durva szemcsés vakoló anyaggal szintbe hozni. Nem ragasztóval ☝️


Kőzetgyapotott akkor kell használni ha a tűzvédelmi előírások megkövetelik, egyébként jóval drágábbra jön ki mint az EPS.


A páraáteresztésről meg annyit, hogy a rákerülő vödrös vakolat tökéletesen párazáró réteget képez rajta 😉

2023. márc. 27. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek.

Mostmár megnyugodtam.

2023. márc. 27. 09:05
 7/8 anonim ***** válasza:
44%
Nem kell leverni csak ott ahol muszály ill laza a felület!Ahol lejön ott alapozni,javitani szükséges!A vakolatról annyit silicát vagy silicon vakolatba érdemes gondolkozni!
2023. márc. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 robetko ***** válasza:
64%
Azt nem tudom hogy tudod e de van a kőzetgyapothoz is külön ragasztó.
2023. ápr. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!