Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kovácsoltvas kerítés festés?

Kovácsoltvas kerítés festés?

Figyelt kérdés

Nem rég költöztünk. A kovácsolt vas kerítésünk valami irgalmatlan ronda ezüst jellegű színre van festve, sok helyen rozsdásodik már, néhány helyen felvált a festék. Szeretnénk idén átfesteni egyszerű feketére. Hogyan álljunk neki? Le kellene csiszolni? Nagyon sok a csavart, íves, lik-luk felület és az apró bizbasz. A kardomba dőlök, ha ezt 50 méteren le kell kézzel csiszolnom... Elég lenne csak a "hámló", rozsdásodó részeket megcsiszolni?

Mit csinálnátok vele?


2023. ápr. 3. 22:34
 1/8 anonim ***** válasza:

Esetleg megpróbálkozhatsz ilyesmivel.


[link]

2023. ápr. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Flexre drótkorong, arcodra egy plexi pajzs, azt nekiugrasz. Ami jön jön. Aztán rozsdaoldózhatod. Keress festéket ami rozsdára mehet, alapozó is. 2 réteg úgyis kell. Ez ilyen lassú munka lesz.
2023. ápr. 4. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%
A flex jó ötlet, de nem drótkoronggal hanem vágóval, amivel levágod a francba azt a kerítést és csinálsz egy olyat amivel nincs baj. Kínlódtam én is ilyennel, festetném azzal aki kitalálta. A mezőket meg megpróbálod eladni, hátha valaki megveszi, vagy MÉH.
2023. ápr. 4. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Van a festék lemarására szolgáló anyag, az segít megszabadulni előbb a felületen levő rétegtől. Nézd meg ezt a videót és döntsd el, hogy használható-e számodra.

https://www.youtube.com/watch?v=UvHKRUyG-js

A kovácsoltvas kerítés érték és nagyon szép ha nem ocsmányra van festve. Szerintem megéri a munkát de ha lehet akkor miért ne tegyük egyszerűbbé?

2023. ápr. 4. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Melós igen de megéri szerintem.2-es jól leírta.

Festék lecsiszolása, ami jól tapad az maradhat,festéklemaró szerintem nem kell.

Portalanítás,korroziógátló alapozó,általános alapozó hogy szép egyenletes legyen a felület,zománc fedőréteg.

Ha jó minőségű külön festékeket használsz több évtizedig hozzá se kell nyúlni.

2023. ápr. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Alapvetően nem csináltatnék ilyet magamnak, de ha már van, nem akarom kidobni és egy vagyonért újat csináltatni. Ez amolyan felesleges kiadás, jelenleg van 1001 helye a megtakarításainknak, nem ebbe ölném bele. Teljesen korrekt lenne, ha nem ilyen ocsmány lenne a színe.

Ha egyszer megcsinálom, akkor szeretném rendesen... de utána jó lenne, ha 8+ évig nem kéne újra. Köszi a tippeket, megnézem a videót!

2023. ápr. 4. 09:27
 7/8 anonim ***** válasza:
Rendesen le kell szedni a rozsdát és alapozni, utána arra legalább két réteg festék és ekkor lesz olyan, hogy 10-20 évig nem kell hozzányúlni. Persze nem a legolcsóbb a festékkel és alapozóval.
2023. ápr. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Konkrét festék tippnek is örülnék! Tényleg, ha már egyszer neki kezdek, legyen tartós megoldás!
2023. ápr. 4. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!